Klapa Polskiego Cukru – brak ludzi, brak obrony

Share on facebook
Share on twitter
Na mecz z Hapoelem Holon obrona osłabionego Polskiego Cukru nie dojechała. Torunianie stracili aż 122 punkty (i to u siebie), co jest niechlubnym rekordem w rozgrywkach Ligi Mistrzów.
Chris Wright / fot. BCL

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Już pierwsze minuty pokazały, że zespół z Izraela jest tego dnia znakomicie dysponowany, a obrona Polskiego Cukru pozwala na naprawdę wiele. Holon w 5 minut pierwszej kwarty zdobył 22 punkty i wcale nie zamierzał zwalniać (skrót wideo poniżej).

Problemem z pewnością był deficyt wzrostu podyktowany brakiem Damiana Kuliga. Goście wygrali zbiórkę 38:23 i nie mieli większych trudności z wykańczanie akcji bliżej kosza – 31/44 za 2, czyli 70,5% (z dystansu także trafiali na wysokim procencie – 16/30, czyli 53,3%).

Nic nie dały dobre występy w ataku Chrisa Wrighta – 25 punktów i 10 asyst czy Alade Aminu – 20 punktów i 9 zbiórek. Polski Cukier poległ w tym spotkaniu po bronionej stronie parkietu, co zmusza do refleksji – dlaczego tak się stało?

Przewaga fizyczności rywali do jedno, jednak w niektórych akcjach torunianie wyglądali jak dzieci we mgle. Można powiedzieć wręcz, że Hapoel w wielu momentach zaskakiwał Polski Cukier. Praca domowa przed kolejnym spotkaniem musi być odrobiona lepiej.

Nie można także zapominać o krótkiej rotacji. Kontuzje Karola Gruszeckiego i Damiana Kuliga to spory kłopot. Jeśli rzeczywiście Kulig wypadł z gry na kilka tygodni, to bez wzmocnienia ciężko będzie o kolejne zwycięstwa na parkietach Ligi Mistrzów.

GS

Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35
Wrocławianie nie mieli łatwej przeprawy, ale w drugiej połowie potwierdzili przewagę umiejętności i głębi składu. Asseco Arka przez przez 20 minut była rywalem równorzędnym, później nie była jednak w stanie sprostać tempu ataku Śląska. Goście wygrali w Gdyni 80:65.
26 / 09 / 2021 20:07

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:56. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!