Klay Thompson – 88,4 sekundy z piłką w rękach

Klay Thompson – 88,4 sekundy z piłką w rękach

Share on facebook
Share on twitter

Rekordowy mecz na 60 punktów był najczystsza definicją akcji „Złap i rzuć”, jaką można sobie wyobrazić. Wyczyn strzelca Golden State Warriors nadaje nowy wymiar pojęciu skuteczności.

(fot. Wikimedia)
(fot. Wikimedia)

Dla odmiany: Siarka czy Anwil – kto wygra? >>

Od rana ekscytujemy się tym, co zrobił w poniedziałek Klay Thompson, bo przecież to nie był zwykły mecz na 60 punktów – o ile mecz na 60 punktów może być zwykły. Połykamy kolejne liczby i ciekawostki. Najwięcej, najszybciej, najkrócej itp.

Ale to, co uderza chyba najbardziej, to dane dostarczone przez SportVU monitorującą absolutnie wszystkie wydarzenia na boisku. Okazuje się, że w meczu z Indiana Pacers (142:106), w trakcie tych 29 minut, Thompson miał piłkę w rękach przez zaledwie 88,4 sekundy.

88,4 sekundy!

To szokująco mało, nawet gdy weźmie się pod uwagę specyfikę gry Thompsona – strzelca, który przede wszystkim szuka pozycji korzystając z zasłon, a gdy już kawałek miejsca ma, to po otrzymaniu piłki w tempo po prostu rzuca. Ewentualnie stoi na obwodzie i czeka na odegrania od wchodzących pod kosz kolegów.

Złap i rzuć, proste.

Jednak w meczu z Pacers, szczególnie w pierwszej połowie Thompson i jego partnerzy świetnie wykorzystywali dziury w obronie gości wbiegając w pole trzech sekund, ścinając pod kosz. I to właśnie Thompson był tym ścinającym, kilka razy dostawał piłkę przed obręczą i z łatwością trafiał.

Zespołową grę Warriors podkreśla zresztą statystyka asyst przy rzutach rekordzisty – Thompson trafił 21 z 33 rzutów, z czego aż 20 miało asysty. Sześć zaliczył Stephen Curry, pozostałe 14 rozłożyło się na sześciu kolejnych graczy.

Sam Thompson był w poniedziałek tylko i wyłącznie egzekutorem – miał tylko dwie zbiórki i jedną asystę, co oczywiście miało wpływ na ten nieprawdopodobny czas z piłką w rękach. 88,4 sekundy – przeciętny rozgrywający wypełnia taki limit w 10-15 akcjach. Thompson – w całym meczu, w trakcie 29 minut, zdobywając 60 punktów.

Tak, ten rekord będziemy pamiętać długo.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

ŁC

POLECANE

tagi

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08