Klay Thompson jak automat – 10 trójek na początek (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Klay Thompson trafił 10 pierwszych rzutów za 3 punkty, a w sumie zdobył 44 punkty w 27 minut. Podczas Dnia Martna Luthera Kinga, Golden State Warriors wygrali w Los Angeles z Lakers 130:111.

Klay Thompson (fot. Wikimedia)

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>

Nikt w lidze (może oprócz Stpeha Curry’ego) nie potrafi być tak gorącym jak Klay Thompson. Kiedy super strzelec Warriors trafi kilka pierwszych rzutów, zatrzymanie go w kolejnych częściach meczu bywa często niemożliwe.

W tym sezonie miał już mecz, w którym trafił 14 trójek – przeciwko Chicago Bulls pod koniec października. To aktualny rekord NBA. W swoim CV ma już także mecz na 52 punkty, kwartę na 37 punktów i wiele innych imponujących dokonań.
Tym razem Thompson zdobył 44 punkty, trafiając przy tym 17 z 20 oddanych rzutów w 27 minut gry! Klay trafił 10 pierwszych rzutów oddanych za 3 punkty, a mecz skończył ze skutecznością 10/11.

Ostatnim graczem, który dokonał podobnej sztuki był Ty Lawson, który trafił 10 pierwszych trójek w sezonie 2011/12. Z kolei ostatnim graczem, który trafił 10 rzutów za 3 punkty z rzędu w ogóle w meczu, był Chandler Parsons (w 2014 roku).
Thompson zdobywa średnio 22 punkty w każdym spotkaniu, trafia najgorsze w karierze 38% za 3 (w każdym >40%), ale notuje za to najwięcej zbiórek – ponad 4 na mecz.

Golden State wygrali 130:111 z Lakers, którzy wciąż muszą sobie radzić bez Lebrona Jamesa. DeMarcus Cousins w kolejnym swoim spotkaniu w barwach Warriors zdobył 8 punktów (2/9 z gry).

Grzegorz Szybieniecki, @gszyb

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>
POLECANE

Kilka efektownych momentów nie powinno przysłonić faktu, że Kristaps Porzingis początki w Dallas Mavericks ma trudne. Otrzepanie rdzy po kontuzji i oswojenie się z nowym systemem wymaga czasu, ale nie wszystkie problemy da się sprowadzić właśnie do tych dwóch czynników.

tagi