• Home
  • NBA
  • Kobe Bryant zastrzeżony – dwie koszulki pod dachem

Kobe Bryant zastrzeżony – dwie koszulki pod dachem

Share on facebook
Share on twitter

Los Angeles Lakers uczczą w poniedziałek karierę Kobe wycofując jego oba numery – 8 i 24. Do uroczystej ceremonii dojdzie w przerwie meczu z Golden State Warriors.

Kobe Bryant (fot. Wikimedia Commons)

Kobe Bryant i buty, w których szalał – sprawdź modele >>

To będzie wielkie święto i wyjątkowa feta w Staples Center – wielkiego mistrza oklaskiwać będą także aktualni mistrzowie NBA. Kobe Bryant zdobył z Los Angeles Lakers pięć mistrzowskich tytułów, zdobył 33643 punkty i jest na trzecim miejscu na liście wszech czasów – za Kareemem Abdulem-Jabbarem i Karlem Malonem.

W NBA grał przez 20 sezonów, równo po 10 z numerami 8 i 24. Co ciekawe, w rundach zasadniczych zdobył praktycznie tyle samo punktów – 16886 grając z 8, 16717 z 24. Ale lepszą średnią miał z tym drugim numerem, bo wówczas rozegrał mniej spotkań – zdobywał przeciętnie 26,2 punktu w porównaniu z 23,7 z „ósemką”.

Teraz między sławami Lakers wisieć będą obie koszulki Bryanta. – To organizacja, którą kochałem, gdy dorastałem. Studiowałem jej historię od małego, jestem w pełni świadomy, jacy gracze byli jej gwiazdami. Miałem bardzo, bardzo dużo szczęścia, że spędziłem w niej całą karierę, dziękuję, że wziął mnie do siebie tak wielki klub – powtarza Bryant.

A to wybór 32 dwóch najlepszych akcji Bryanta w obu koszulkach – 8 i 24:

https://www.youtube.com/watch?v=QjGznh_Ipn4