Kolejny thriller dla Czarnych – Biofarm bliski zwycięstwa

Share on facebook
Share on twitter
Znów zespół ze Słupska do ostatnich sekund meczu nie mógł być pewny zwycięstwa. Po serialu rzutów wolnych Czarni pokonali jednak Biofarm Basket Poznań 91:90 i mają już bilans 2-0.

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W pierwszej połowie zespół ze Słupska potrafił wypracować sobie znaczącą przewagę, która w teorii powinna pozwolić im kontrolować spotkanie przeciwko Biofarmowi Basket. Ostatecznie STK Czarni musieli drżeć o zwycięstwo do samego końca.

Na 8 sekund przed końcem, po udanych akcjach Dawida Bręka i Dominika Rutkowskiego, poznaniacy przegrywali już tylko dwoma punktami. Faulowany był Marcin Flieger, który jednak trafił tylko jeden rzut wolny, ale w odpowiedzi także tylko jedną próbę z linii wykorzystał Patryk Pełka.

Po zbiórce faulowany był Filip Struski, ale też trafił tylko jednego osobistego. Poznaniacy zebrali jednak w ataku, ale już nie udało im się zdobyć punktów. Czarni wywożą więc z Wielkopolski 2 punkty i zwycięstwo 91:90.

Najskuteczniejszym zawodnikiem słupszczan był Adrian Kordalski, który zdobył 16 punktów. Po stronie gospodarze najlepszym strzelcem okazał się Dawid Bręk – 17 oczek.

To już drugie zwycięstwo zespołu Mantasa Cesnauskisa. W pierwszej kolejce po emocjonującym spotkaniu pokonali Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Biofarm z kolej ma po tej kolejce bilans 0-2 – na inaugurację przegrali z GKS Tychy.

Statystyki z meczu TUTAJ

RW

POLECANE