Koncert Stelmetu w ataku – Arka bez szans w Zielonej Górze

Wymianę ciosów w wadze ciężkiej mógł wytrzymać tylko jeden bokser. Stelmet Enea BC pokazał świetną ofensywę, pokonując Arkę aż 113:93. Gdynianie rozczarowali jakością gry w obronie.

Boris Savović, Łukasz Koszarek i Michał Sokołowski / fot. VTB United League

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>

Obie drużyny postanowiły zacząć z podobnym nastawieniem: „spróbujmy szybkiej wymiany ciosów z opuszczoną gardą i zobaczmy, kto pierwszy straci siły”. Przed przerwą okazało się, że bokserem wagi ciężkiej, który utrzymał się na nogach był właśnie Stelmet.

W pierwszej kwarcie furorę robił jednak Robert Upshaw, który zdobył 13 punktów i miał 3 bloki, imponując wszechstronnością – kończył prawą ręką i lewą, zaliczał wsady i trafił trójkę. Dobry początek notował też James Florence (14 pkt. do przerwy) i wynik był długo wyrównany, było 46:43 dla gospodarzy.

Stelmet miał jednak więcej zawodników w formie i, najwyraźniej, także więcej sił. Zielonogórzanie tuż przed przerwą przypuścili szturm, zaliczając nawet serię 20:3. Królował Boris Savović, zbyt mobilny i wszechstronny dla powolnych środkowych Arki – już do przerwy miał już na koncie 17 oczek, trafił 3/5 z dystansu.

Bardzo dobrą zmianę dał też Żeljko Sakić, skuteczny był Łukasz Koszarek, a gdynianie słaniali się na nogach w obronie. Do przerwy było aż 62:46 dla Stelmetu.

W drugiej połowie Arka wciąż nie zaczęła bronić, więc – dobrze dysponowany – Stelmet uciekał dalej. Szybko zrobiło się już 80:56 dla zielonogórzan, a indywidualne akcje Florence’a i Josha Bostica nie były już w stanie odwrócić losów meczu, który tak naprawdę skończył się już w trzeciej kwarcie.

Rozluźnieni zielonogórzanie bez wysiłku dowieźli efektowną wygraną, jeszcze kilka razy błyskotliwy zagraniami w ataku popisał się Markel Starks (9 asyst). Świetny Savović skończył mecz z 21 punktami i 5 zbiórkami, Koszarek trafił doskonałe 7/8 z gry. Aż 7 graczy gospodarzy zaliczyło dwucyfrowe zdobycze punktowe.

Stelmet po tym zwycięstwie ma już bilans 6-1. Arka zaliczyła drugą ligową porażkę z rzędu i ma teraz 4-2.

Przed sezonem bukmacherzy więcej szans na taki sukces dawali Los Angeles Lakers, ale to Steph Curry i spółka po raz szósty w ciągu ostatnich ośmiu lat zagrają w serii decydującej o mistrzostwie. Zasłużenie. Lukę Doncicia na wakacje Warriors wysłali już po pięciu meczach finału Zachodu.
27 / 05 / 2022 7:58
Luka Doncić będzie chciał spłatać figla i przedłużyć o chociażby jeszcze jeden mecz serię Mavs z Golden State Warriors, ale może po raz kolejny okazać się zbyt osamotniony. Początek meczu o godz. 3. Steph Curry i spółka trzecią kolejną serię będą chcieli zamknąć wygraną w Chase Center.
26 / 05 / 2022 22:58
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

W meczu otwierającym półfinały Bundesligi Ludwigsburg napędził stracha Albie w Mercedes Benz Arena. Wszystko za sprawą fenomenalnej dyspozycji Jordana Hullsa, dobrze znanego kibicom Czarnych Słupsk. Ostatecznie berlińczycy zdołali wyrwać zwycięstwo 89-84, pomimo fatalnej jak na nich dyspozycji zza łuku.
28 / 05 / 2022 12:24
Łukasz Koszarek, zawodnik Legii, dyrektor w reprezentacji Polski, symbol ostatnich lat w polskiej koszykówce. Przed meczem 2. finału PLK rozmawia z Kamilem Chanasem i Radosławem Hyżym. Aktualne analizy i barwne historie – mocnych tekstów nie brakuje!
19 / 05 / 2022 10:17
Kamil Chanas i Radosław Hyży na gorąco omawiają dramatyczną serię półfinałową Czarni vs. Śląsk oraz zapowiadają wielki finał drużyn z Wrocławia i Warszawy. Jest też zaproszenie na grilla i imprezę dla wszystkich fanów naszego kultowego podcastu!
14 / 05 / 2022 17:59
Mecz skrajnie ofensywny, dla miłośników koszykówki zza oceanu akuratny. Rozstrzygnięty na korzyść gospodarzy kanonadą zza łuku w drugiej kwarcie. Alba w pierwszej serii play-off prowadzi z Bambergiem 1:0, po przekonującej wygranej 114:89.
14 / 05 / 2022 11:43
W świetnej formie w końcówce sezonu Bundesligi jest Michał Michalak, który niedawno powrócił do składu EWE Baskets Oldenburg. W piątkowym starciu z s. Oliver Würzburg został pierwszym w tym sezonie graczem w lidze niemieckiej, który zaliczył triple-double!