• Home
  • NBA
  • Koniec marzeń Gortata – Lakers wybrali Howarda

Koniec marzeń Gortata – Lakers wybrali Howarda

Share on facebook
Share on twitter

Los Angeles Lakers po serii testów zdecydowali się dać jeszcze jedną szansę Dwightowi Howardowi. Oznacza to, że kandydatura Marcina Gortata nie znalazła uznania.

Dwight Howard / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Amerykańscy dziennikarze podali w piątek wieczorem, że Dwight Howard zdołał porozumieć się z Memphis Grizzlies w sprawie wykupienia kontraktu. Po dopełnieniu wszystkich formalności, ma jako wolny agent, za minimalne wynagrodzenie, zostać zawodnikiem Los Angeles Lakers. Po raz drugi w karierze, po wcześniejszym, mocno nieudanym epizodzie.

Adrian Wojnarowski nieco później uzupełnił, że kontrakt Howarda w Lakers będzie niegwarantowany. Sztab drużyny z LA był zadowolony z tego, co zobaczył na treningach testowych, ale w klubie wciąż panuje obawa, odnośnie faktycznej zmiany u gracza, jeśli chodzi o podejście do obowiązków i interakcje z drużyną. Jak podaje ESPN, za zatrudnieniem Dwighta wstawili się tym razem także inni zawodnicy Lakers.

Ten ruch drużyny z Los Angeles oznacza, że nie spełni się wymarzony scenariusz polskich kibiców i Marcina Gortata, który także był w gronie graczy, rozważanych jako zastępstwo za kontuzjowanego DeMarcusa Cousinsa. Coraz więcej wskazuje, że polski środkowy zakończy już swoją piękną karierę.

RW