Koniec pewnej epoki – Tony Parker w Charlotte

Share on facebook
Share on twitter

Jeden z legend Spurs żegna się z klubem z San Antonio. Słynny francuski rozgrywający podpisał kontrakt z Hornets. Za 2 lata gry w Charlotte ma zarobić 10 milionów dolarów.

Tony Parker / fot. wikimedia commons

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

O transferze w piątkowy wieczór poinformował niezawodny Adrian Wojnarowski, ale od kilku dni taka zmiana wisiała w powietrzu. Tony Parker (36 lat, 188 cm.), po tym gdy stracił miejsce w pierwszej piątce Spurs nie chciał czekać na rozwój wydarzeń związanych z „dramą” wokół Kawhiego Leonarda i zaczął się rozglądać za nowym klubem.

Zainteresowanie weteranem, który może być uzupełnieniem na rozegraniu, wyraziły m.in. Denver Nuggets i Charlotte Hornets. Pierwsi potrzebują rezerwowej jedynki, a trenerem drugich właśnie został przecież James Borrego, wieloletni asystent w Spurs, świetnie znający się z Parkerem. I stanęło ostatecznie na Hornets, gdzie zagra m.in. z kolegą z reprezentacji Francji, Nicolasem Batumem i będzie zmiennikiem Kemby Walkera.

Tony zagrał 17 sezonów i zdobył 4 tytuły mistrzowskie w San Antonio. Spurs chcieli, aby został, ale on wolał znaleźć się w zespole, który zaoferuje mu większą rolę. Tuż przed ogłoszeniem decyzji, poinformował o niej telefonicznie Gregga Popovicha.

W minionych rozgrywkach Parker tylko 21 razy rozpoczynał mecz w wyjściowej piątce Spurs. Notował średnie na poziomie 7.7 punktu oraz 3.5 asysty na spotkanie. Wielokrotnie deklarował, że chciałby spędzić 20 sezonów w NBA, jak widać – w Spurs stanęło na 17.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE