• Koniec świata – Stephen Curry zagrał mecz bez trójki!

Koniec świata – Stephen Curry zagrał mecz bez trójki!

To nie żart, to koniec fantastycznej serii – MVP miał 0/10 za trzy w Staples Center, a Los Angeles Lakers pokonali Golden State Warriors aż 117:97.

(Fot. Wikimedia Commons)

To są buty Stephena Curry’ego >>

157 meczów sezonu zasadniczego, 196 spotkań, jeśli liczyć także play-off – tyle trwała seria Stephena Curry’ego z przynajmniej jednym trafieniem za trzy. Ostatnie spotkanie bez celnego rzutu z dystansu przydarzyło mu się 11 listopada 2014 roku.

Ale to już koniec – znakomity strzelec w Staples Center spudłował wszystkie 10 prób, w drugiej kwarcie zdarzył mu się nawet niedolot! A cały mecz zakończył z dorobkiem ledwie 13 punktów. Jego Warriors, którzy mieli fatalne jak na nich 5/32 z dystansu, nie dali rady ograć młodych Lakers, mających już bilans 3-3.

I można powiedzieć, że w tym spotkaniu uczeń pobił mistrza – przecież Lakers od tego sezonu prowadzi Luke Walton, który był asystentem, a także zastępcą Steve’a Kerra.

Mecz był dziwny, bo ofensywni Warriors w pierwszej kwarcie zdobyli ledwie 15 punktów – może byli zmęczeni, także mentalnie, po ważnym dla nich z wielu względów spotkaniu z Oklahoma City Thunder dzień wcześniej?

Gdy w drugiej kwarcie zaczęli trafiać, Lakers odpowiedzieli tym samym – gospodarze zdobyli w tej części aż 41 punktów i powiększyli przewagę do przerwy do 65:49.

W trzeciej kwarcie prowadzili już nawet różnicą 21 punktów, a w czwartej odparli atak Warriors, bo bardzo dobrze grali Lou Williams (20 punktów) oraz Julius Randle (20 punktów i 14 zbiórek). 17 punktów dodał D’Angelo Russell.

Też możesz mieć buty, w których grają najlepsi koszykarze NBA >>

Warriors? Kevin Durant zdobył 27 punktów, miał 10/16 z gry, ale oczywiście nie przejął meczu tak, jak z Thunder. Curry do 13 punktów dodał 8 zbiórek i 13 asyst, ale to był jego słaby mecz. Z dystansu znów pudłował Klay Thompson (2/10, w sumie 10 punktów).

Warriors mają już w tym sezonie dwie porażki – rok temu ta druga przytrafiła im się dopiero 30 grudnia.