Koniec „urlopu” – Kyrie Irving wraca do gry

Share on facebook
Share on twitter
Nie wyglądał na zbyt podekscytowanego, ale twierdził, że tak się właśnie czuje. Kyrie Irving we wtorek porozmawiał wreszcie z mediami i wszystko wskazuje na to, że w środę wróci do gry w Brooklyn Nets po ponad dwóch tygodniach przerwy.
Kyrie Irving / fot. wikimedia commons

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

We wtorek Kyrie Irving wrócił do treningów z drużyną i najprawdopodobniej wystąpi w środowym spotkaniu Brooklyn Nets z Cleveland Cavaliers. Będzie to jego pierwszy mecz od ponad dwóch tygodni – w  tym czasie opuścił łącznie siedem spotkań. Pięć z powodów osobistych, a dwa ostatnie ze względu na potrzebę dojścia z powrotem do dobrej formy pod względem kondycyjnym.

Irving miał też okazję po raz pierwszy od dłuższego czasu porozmawiać z mediami, choć z jego postawy podczas konferencji – oparł głowę o ręce jakby miał zaraz zasnąć – wcale nie wynikało, że jest podekscytowany z powrotu do akcji. Rozgrywający wytłumaczył także, że „po prostu potrzebował pauzy”, dlatego też zdecydował się zrobić sobie wolne w środku rozgrywek.

Zawodnik nie chciał oczywiście wdawać się w szczegóły i stwierdził jedynie, że „dużo się u niego działo w sprawach rodzinnych i osobistych”, przez co zostawił dość dowolną interpretację powodów jego absencji. Wiadomo na pewno, że w trakcie przerwy wziął m.in. udział w imprezie urodzinowej swojej siostry. Za swoje zachowanie został zresztą ukarany przez ligę karą w wysokości 50 tys. dolarów, a dodatkowo stracił jeszcze 800 tys. dolarów ze swojej pensji.

Irving nie zapomniał jednak przeprosić fanów, którzy mogli poczuć się rozczarowani jego przerwą. Co więcej, zawodnik osobiście porozmawiał także ze wszystkimi kolegami z szatni oraz zarządem klubu, wyjaśniając swoją absencję. Tym samym Nets mogą znów skupić się już tylko i wyłącznie na koszykówce, choć z Irvingiem oczywiście nigdy nic nie wiadomo.

Kyrie wraca jednak do innego zespołu. 5 stycznia (to data ostatniego rozegranego meczu 28-latka) na Brooklynie nie było przecież jeszcze Jamesa Hardena, tak więc środowe starcie z Cavs będzie pierwszą okazją, by zobaczyć nową „wielką trójkę” w akcji. W dwóch dotychczasowych spotkaniach Harden oraz Kevin Durant pokazali znakomitą chemię – pytanie, jak do tej dwójki wpasuje się Irving. 

Tomek Kordylewski 

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.