Kontuzja Adama Waczyńskiego – liczymy na szybki powrót!

Share on facebook
Share on twitter

Kapitan reprezentacji Polski nie pojechał z Unicają na ligowy mecz z Murcią. Doznał urazu i najprawdopodobniej czeka go kilka tygodni rehabilitacji.

Adam Waczyński (fot. eurocupbasketball.com)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

O kontuzji „Wacy” oficjalnie poinformował klub z Malagi, do zdarzenia doszło w trakcie wtorkowego treningu. Lekarze zdiagnozowali problem z mięśniem lewej łydki. W ciągu kilku dni mają zostać przeprowadzone dalsze badania, po których wiadomo będzie, jak długo potrwa rehabilitacja. Według naszych nieoficjalnych informacji – będzie to przynajmniej miesiąc przerwy.

Jest w zasadzie niemal przesądzone, że Polak nie zagra już w tym sezonie w lidze hiszpańskiej – playoff w Liga Endesa rusza już za tydzień. Jego kontakt z Unicają obowiązuje jednak także na następne rozgrywki.

Waczyński w ostatnich tygodniach był w naprawdę dobrej formie, miał pewne miejsce w pierwszej piątce zespołu z Malagi, trafiał bardzo dobre 44% rzutów za 3 punkty. Mógł już też zapomnieć o dość pechowym poprzednim sezonie w Obradoiro. Wówczas po kontuzji kostki przytrafiły mu się problemy z kręgosłupem, a potem jeszcze nieszczęśliwy uraz dłoni po uderzeniu w reklamę.

Polscy kibice oczywiście liczą na powrót do pełni formy „Wacy” w kontekście wakacyjnych przygotowań i wrześniowego Eurobasketu z reprezentacją. Na lipiec nasz strzelec powinien być już gotowy, to tylko kontuzja mięśniowa, ale wiadomo, że taka przerwa nigdy nie ułatwia utrzymywania idealnej dyspozycji. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

TS

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51