Kosmiczny mecz w Denver – Warriors pobici trójkami

Share on facebook
Share on twitter

Niesamowite 24/40 w rzutach z dystansu mieli koszykarze Nuggets, dzięki czemu aż 132:110 pokonali Golden State Warriors. A Nikola Jokić zaliczył swoje drugie triple-double w karierze.

(fot. Wikimedia Commons)

To są buty gwiazd NBA – możesz takie mieć >>

Ale to była strzelanina w wykonaniu Denver Nuggets! Zespół z Kolorado wyrównał w poniedziałek rekord rundy zasadniczej NBA, który w grudniu ustanowili Houston Rockets (razem z play-off najlepszy wynik, 25 celnych trójek, należy do Cleveland Cavaliers). Ale o ile „Rakiety” trafiły tylko 39 proc. rzutów (24/61), tak Nuggets dziurawili kosz raz za razem. Trafili aż 60 proc. trójek!

Za każdym razem jak rzucaliśmy, czuliśmy, że piłka wpadnie do kosza. To było szaleństwo – mówił Gary Harris. On miał 4/7 za trzy, Will Barton – 4/8, Jameer Nelson – 5/7, a niesamowity Juancho Hernangomez – 6/9. Podkoszowy z Hiszpanii nie stroni od rzutów z dystansu, ale w całym sezonie miał 19/48, więc jego wystrzał to też zaskoczenie. W sumie Hernangomez zdobył 27 punktów i zebrał 10 piłek.

Ciekawe, że ani razu za trzy nie rzucał Nikola Jokić, który jednak nie próżnował, też grał znakomicie. Serbski środkowy, który niedawno rzucił 40 punktów w Madison Square Garden, staje się sensacją sezonu – przeciwko Warriors zdobył 17 punktów, zaliczył 21 zbiórek i 12 asyst.

Warriors? Po pierwszej kwarcie przegrywali 30:42, a do przerwy 54:79. W czwartej kwarcie zbliżyli się na 100:109, ale Nuggets znów uciekli – oczywiście trafieniami za trzy. Sami Warriors mieli w tym elemencie tylko 8/32. Stephen Curry – fatalne 1/11. Najwięcej punktów dla gości zdobył Kevin Durant – 25.

Nuggets po tej wygranej mają bilans 25-30 i utrzymują ósme miejsce na Zachodzie będąc najlepszym z najsłabszych. Warriors przegrali dziewiąty mecz w sezonie, czyli wyrównali liczbę porażek z poprzednich, rekordowych rozgrywek. Z wynikiem 46-9 są oczywiście wciąż najlepsi w całej NBA.

To są buty gwiazd NBA – możesz takie mieć >>

https://www.youtube.com/watch?v=iWD6KB6rKtI

 

POLECANE

tagi