PRAISE THE WEAR

Kostrzewski dołącza do Kinga Szczecin

Kostrzewski dołącza do Kinga Szczecin

Szczecinianie wzmacniają się już po pierwszym meczu sezonu. Do dyspozycji trenera Miłoszewskiego będzie dostępny Mateusz Kostrzewski.
Mateusz Kostrzewski zagra w jednej drużynie z Andym Mazurczakiem fot. Andrzej Romański PLK.pl

33-latek od kilkunastu lat biega po parkietach polskiej ekstraklasy. Kostrzewski urodził się w Elblągu, a większość zawodowej kariery spędził w klubach z północy Polski tj. w Gdyni i Sopocie. W jego CV widnieje także m.in. Anwil Włocławek i Stal Ostrów Wielkopolski.

Sezon 2021/2022 Kostrzewski spędził w Starcie Lublin, gdzie wystąpił w 29 meczach. W każdym zdobywał średnio ok. 9 punktów, 4 zbiórki i 1 asystę. Tym samym był jednym z najlepszych Polaków w drużynie. Co ciekawe, 33-latek został zgłoszony również do rozgrywek pierwszoligowych, jednak finalnie nie wystąpił w żadnym spotkaniu. Do sezonu przygotowywał się we Włoszech, w silnej drużynie Olimpii Mediolan.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do zespołu Wilków Morskich. Klub ze Szczecina zawsze miał dobrą renomę w świecie polskiej koszykówki. Kibice mogą oczekiwać ode mnie bardzo dużej energii, zaangażowania i serducha! Mam nadzieję, że dołożę swoją cegiełkę do sukcesów Kinga Szczecin – mówi Mateusz Kostrzewski w oficjalnym komunikacie drużyny.

Teraz Kostrzewski będzie częścią Kinga Szczecin. Obecna rotacja Kinga wygląda następująco: Kacper Borowski, James Eads, Zac Cuthbertson, Phil Fayne, Maksym Kołodziej, Filip Matczak, Andrzej Mazurczak, Tony Meier, Konrad Rosiński, Konrad Szymański, Aleksander Wiśniewski, Maciej Żmudzki oraz wcześniej wspomniany Mateusz Kostrzewski.

Piotr Janczarczyk

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.