• Home
  • PLK
  • Koszalin buduje skład – Zywert na obwód, Papić na skrzydło

Koszalin buduje skład – Zywert na obwód, Papić na skrzydło

Share on facebook
Share on twitter

Dwa pierwsze oficjalne transfery AZS Koszalin. Do ekstraklasy, po 2 sezonach w 1 lidze wraca Marek Zywert. W klubie pojawi się też doświadczony silny skrzydłowy z Serbii.

Marek Zywert (fot. Sokół Łańcut)

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>

Marek Zywert (22 lata, 186 cm) ma na koncie epizody w PLK w barwach Stelmetu i Czarnych Słupsk, jednak dłużej na boisku mógł przebywać dopiero po przeniesieniu o szczebel niżej. W minionym sezonie, rzucający obrońca był jednym z liderów Sokoła Łańcut. Spędzał na parkiecie średnio aż 33 minuty, zdobywał 17.5 punktu na mecz, przy skuteczności 41.5 % z gry, w tym 35.1 % z dystansu. Notował do tego 3.7 zbiórki i 2.4 asysty – widać, że robi regularne postępy i faktycznie warto sprawdzić, jak poradzi sobie w ekstraklasie.

Dragoslav Papić (31 lat, 204 cm) w trakcie kariery występował występował w wielu szerzej nieznanych klubach – w bułgarskim Rilski Sportist, rumuńskim Turabo Bucaresti oraz serbskich KK Crnokosa Kosjeric i KK Vrsac Swisslion. W ostatnim sezonie w serbskiej ekstraklasie, w barwach Zlatibor Cajetina, gdzie był liderem swojej drużyny. Notował średnio 18 punktów na mecz, 5,5 zbiórki oraz 2 asysty. Najczęściej gra na pozycji silnego skrzydłowego, dysponuje niezłym rzutem – zwykle w karierze trafiał powyżej 35% rzutów z dystansu oraz ponad 80% wolnych.

Trener AZS Koszalin pozostaje Dragan Nikolić, także z Serbii, który pojawił się w klubie w trakcie poprzedniego sezonu i w maju br. podpisał umowę także na kolejne rozgrywki.

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>