Koszalin lepszy od Krosna – znów świetny Drew Brandon

AZS dawał kilka razy szanse gościom na powrót do gry, ale ostatecznie zdołał wygrać pojedynek drużyn z dołu tabeli. W Koszalinie gospodarze po dogrywce pokonali Miasto Szkła Krosno 99:94.

Drew Brandon / fot. AZS Koszalin, sportowiec.info

WINTER SALE – trwa sezon niezwykłych cen w Sklepie Koszykarza! >>

Przynajmniej dwa razy w trakcie tego meczu, rozgrywanego niestety w sparingowej atmosferze, wydawało się, że Miasto Szkła nie wróci już do gry i odda spotkanie niemal bez walki. Najpierw po jednostronnej pierwszej połowie, po której AZS prowadził 51:38. Potem w końcówce regulaminowego czasu, gdy koszalinianie dość pewnie (może zbyt pewnie) prowadzili. Trzeba oddać zespołowi z Krosna, że pokazał ambicję i chciał walczyć do końca.

Z drugiej strony – AZS był faktycznie minimalnie lepszy, ale w końcówce stracił przewagę w bardzo kiepskim stylu, gając pasywnie z nadzieją, że jakoś dotrwa się do ostatniej syreny. Wygrał ostatecznie, dzięki dwóm najlepszym zawodnikom na boisku – Drew Brandonowi, który raz jeszcze był bardzo bliski triple double (24 punkty, 8 zbiórek, 12 asyst) oraz Marko Tejiciowi (24 punkty), który może nie jest efektowny, ale naprawdę efektywny (9/11 z gry).

W zespole z Krosna, który na dziś prezentuje się najsłabiej w lidze, najwięcej punktów zdobył Jabari Hinds (22), który spędził na boisk ponad 42 minuty, nie grzeszył skutecznością (8/25), ale wypada zauważyć, że miał aż 10 asyst. Bardzo dobry mecz zagrał Maciej Bojanowski, który zanotował 24 punkty i 9 zbiórek oraz trafił rzut na dogrywkę (wideo poniżej).

AZS wygrał w ten sposób swój trzeci mecz w sezonie i potwierdza, że pod wodzą Marka Łukomskiego wygląda lepiej. Krosno pozostaje na dnie tabeli z 2 zwycięstwami, podobnie jak Trefl Sopot.

16 lat i… koniec. Tyle musieli czekać kibice z Bostonu na kolejne mistrzostwo swojej ukochanej drużyny. Dokładnie w tym dniu w 2008 roku Celtics zdobyli swoje ostatnie mistrzostwo. Przyznać trzeba jednak, że tym razem zrobili to w wielkim stylu, ponosząc w tych Playoffs tylko trzy porażki. Finał z Dallas, który miał być bardzo zacięty, skończył się tak zwanym „gentleman sweep”, czyli 4:1.
18 / 06 / 2024 12:31