PRAISE THE WEAR

W Koszalinie jak co roku – wróci nieśmiertelny Dariusz Szczubiał?

W Koszalinie jak co roku – wróci nieśmiertelny Dariusz Szczubiał?

Szefowie AZS Koszalin znów nie wytrzymali i poważnie rozważają zwolnienie Piotra Ignatowicza – zastąpić go mógłby asystent Kamil Sadowski lub… Dariusz Szczubiał.

Dariusz Szczubiał (fot. Wikimedia Commons)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

W sobotę AZS przegrał u siebie 65:79 z będącym niżej w tabeli Startem Lublin. Była to druga porażka z rzędu u siebie ze słabeuszem – wcześniej drużyna Piotra Ignatowicza uległa w Koszalinie Polfarmeksowi Kutno 60:71.

W międzyczasie AZS został rozgromiony 60:90 w Dąbrowie Górniczej i wygrał po dwóch dogrywkach 103:100 w Gdyni, ale ta druga wygrana tylko chwilowo poprawiła nastroje w AZS. Po przegranej ze Startem w klubie znów zawrzało.

Z informacji PolskiKosz.pl wynika, że poniedziałek jest w Koszalinie gorącym dniem. Na porannym treningu nie było Ignatowicza, który dostał wolne ze względu na sprawy prywatne. Zajęcia prowadził Kamil Sadowski, a szefowie klubu zastanawiają się, jaką podjąć decyzję.

Na niekorzystną ocenę Ignatowicza nie wpływają tylko ostatnie porażki, ale też złe stosunki z kibicami. Trener nie ma z nimi dobrych relacji, po nieudanych spotkaniach atmosfera z tego względu gęstnieje jeszcze bardziej. Stąd pomysł zmiany trenera.

Jako pierwszy o tej możliwości poinformował na Twitterze Jakub Wojczyński z “Przeglądu Sportowego”.

Kandydatem do zastąpienia Ignatowicza jest m.in. Dariusz Szczubiał – były trener reprezentacji Polski, a wcześniej świetny gracz z tego samego pokolenia, co prezes AZS Leszek Doliński.

Szczubiał prowadził już zespół z Koszalina w sezonie 2007/08 – był wtedy ostatnim trenerem, który przepracował z AZS cały sezon, jego asystentem był właśnie Doliński. Zespół zakończył rozgrywki na siódmej pozycji, na początku następnego sezonu Szczubiał został zwolniony.

Potem 60-letni obecnie trener pracował w Zniczu Jarosław, Kotwicy Kołobrzeg (dwukrotnie) oraz Siarce Tarnobrzeg (dwukrotnie), a ostatnio prowadził Polpharmę Starogard, z której został zwolniony w grudniu 2015 roku. Od tamtej pory nie szkolił żadnej drużyny, był za to ekspertem Polsatu podczas meczów PLK.

Po 22 meczach AZS zajmuje 14. miejsce w tabeli z bilansem 7-15. Na play-off nie ma szans, powinien się też utrzymać – od zajmującego pierwsze spadkowe, 16. miejsce, Polfarmeksu, ma o dwie wygranej więcej.

Trenerzy AZS Koszalin:

2016/17 – Piotr Ignatowicz
2015/16 – David Dedek, Kamil Sadowski
2014/15 – Igor Milicić, Wojciech Zeidler, Kostas Flevarakis
2013/14 – Zoran Sretenović, Gasper Okorn, Igor Milicić
2012/13 – Teo Cizmić, Zoran Sretenović
2011/12 – Tomasz Herkt, Andrej Urlep
2010/11 – Charles Barton, Mariusz Karol
2009/10 – Rade Mijanović, Mariusz Karol
2008/09 – Dariusz Szczubiał, Jeff Nordgaard

ŁC

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16