Koszykówka 3×3: Młodzież wchodzi do gry

Share on facebook
Share on twitter

Już w piątek, 3 sierpnia, pierwsze mecze w turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Europy zagra reprezentacja Polski U18. Nasi zawodnicy walczyć będą w kwalifikacjach we włoskim Bari.

fot. FIBA

Nike Zoom KD11 „Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 

Polacy na turnieju we włoskim Bari walczyć o awans będą w grupie B z Litwą, Słowacją oraz Włochami. W turnieju wystartuje 10 zespołów, wylosowanych już w grupy po 5 drużyn.

Zwycięzcy grup awansują do turnieju finałowego Mistrzostw Europy, który odbędzie w Debreczynie (Węgry), w dniach 31 sierpnia – 2 września. Zespoły, które zajmą 2. i 3. miejsca w grupach zagrają ze sobą dodatkowe mecze o awans. Do ME dostaną się 4 najlepsze ekipy turnieju.

Skład kadry mężczyzn U18 na turniej kwalifikacyjny:
1. Krasuski Michał (Polonia Warszawa)
2. Kroczak Michał (MKS Smyk Prudnik)
3. Pułkotycki Patryk (Trefl Sopot)
4. Gołek Przemysław (MUKS Pivot Piastów)

Sztab szkoleniowy:
Mirosław Noculak – trener
Mikołaj Patrzykąt – fizjoterapeuta

Terminarz:
3.08 18:10 Litwa – Polska
3.08 19:30 Polska – Słowacja
4.08 11:30 Polska – Włochy
4.08 19.30 Polska Łotwa

Wszystkie mecze można oglądać na kanale FIBA w serwisie YouTube. Link poniżej:

Nike Zoom KD11 „Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 
NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.