Kotwica Kołobrzeg w I lidze!

Kotwica 50 Kołobrzeg wygrała w Gdyni z Asseco 87:73 i wywalczyła trzecie miejsce w II lidze. Ostatnie premiowane awansem o klasę wyżej. Gratulujemy!

koszykowka_ogolneRywalizacja o trzecie miejsce toczyła się do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz w Kołobrzegu Kotwica wygrała 69:68 po zaciętej końcówce, w sobotę w Gdyni długo przegrywała. W 22. minucie było 45:36 dla gospodarzy, jeszcze na początku czwartej kwarty Asseco II wygrywało 63:58. Ale wtedy nastąpił szturm Kotwicy.

Ostatnie 9 minut meczu goście wygrali aż 29:10! W momencie, w którym Kotwica odrobiła straty i wyszła na prowadzenie, bardzo dobrze zagrali Marcin Chudy i Paweł Pawłowski – pierwszy zdobył w całym meczu 23 punkty, drugi dodał 21. Po 15 rzucili Dawid Mieczkowski i Grzegorz Arabas. Dla Asseco II 18 punktów zdobył Mariusz Konopatzki, a 15 rzucił Łukasz Frąckiewicz.

Kotwica, drużyna weteranów, w której grają także Łukasz Wichniarz, Marko Djurić czy Paweł Kowalczuk, zagra w przyszłym sezonie w I lidze. Stowarzyszenie Kotwica 50 próbuje odradzać koszykówkę w Kołobrzegu po tym, jak upadła spółka posiadająca drużynę w PLK. Kotwica Kołobrzeg z ekstraklasy wypadła w 2014 roku.

Redakcja PolskiKosz.pl gratuluje Kotwicy 50 awansu i życzy powodzenia w walce w I lidze.