Kris Clyburn – ciekawy strzelec w Bydgoszczy

Share on facebook
Share on twitter
Debiutant zza oceanu, Kris Clyburn, został nowym zawodnikiem Enea Astorii. Amerykanin wskakuje w miejsce J.P. Prince’a, z którym niedawno się w Bydgoszczy pożegnano.
Kris Clyburn / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W oryginalnym zamyśle Artura Gronka na skład Astorii na nadchodzący sezon, na pozycji skrzydłowego grać miał J.P. Prince. Jednak pierwsze tygodnie Amerykanina w Bydgoszczy nie przekonały trenera do postawienia właśnie na tego gracza (Prince w ostatnich dwóch latach rozegrał zaledwie kilka meczów).

Po rozstaniu z J.P. Princem Astoria zmuszona była do szybkiego znalezienia następcy. Padło na Krisa Clyburna (23 lata, 198 cm), absolwenta uczelni UNLV, który w profesjonalnym baskecie będzie dopiero debiutował.

W swoim ostatnim sezonie Clyburn notował średnio 14,1 punktu (35% za 3) i 5,3 zbiórki w ponad 31 minut spędzanych na parkiecie. Po sezonie załapał się do składu Milwaukee Bucks na ligę letnią, jednak rozegrał w niej zaledwie 4 minuty.

Co ciekawe, Kris to brat Willa Clyburna, jednej z największych gwiazd Euroligi, który w ostatnim sezonie wygrał te rozgrywki wraz z CSKA Moskwa (był nawet MVP Final Four).

Kris więc spróbuje pójść w ślady brata i swoją przygodę rozpocznie od gry w Astorii (Will zaczynał od Ratiopharmu Ulm). Bydgoszczanie w pierwszej kolejce zmierzą się z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp.

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy drużyny PLK na sezon 2019/20 znajdziesz TUTAJ >>

GS

POLECANE