PRAISE THE WEAR

Kris Clyburn – gwiazda Astorii opuszcza PLK

Kris Clyburn – gwiazda Astorii opuszcza PLK

Amerykański skrzydłowy, Kris Clyburn, w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem Smoków Mińsk. Lider Enea Astorii Bydgoszcz w poprzednim sezonie notował średnio 15,3 punktu i 4,6 zbiórki w PLK, grając też bardzo efektownie.
Kris Clyburn / fot. Ryszard Wszołek, Enea Astoria Bydgoszcz

PZBUK – zarejestruj się i zgarnij casback aż 200 złotych! >>

Kris Clyburn (24 lata, 198 cm) był objawieniem poprzedniego sezonu PLK. Dla Amerykanina był to pierwszy sezon w Europie i od razu bardzo udany – w barwach Enea Astorii Bydgoszcz notował średnio 15,3 punktu (29,4% za 3) i 4,6 zbiórki. W swoim najlepszym meczu (wideo poniżej) potrafił np. rzucić 35 punktów Stelmetowi.

Amerykanin był liderem punktowym zespołu z Bydgoszczy i jednym z najlepszych skrzydłowych w całej PLK. Imponował wszechstronnością, dobrze odnajdywał się w szybkiej grze i atakowaniu kosza, choć na pierwszy rzut oka odstawał pod względem fizycznym od rywali.

Udany sezon spowodował spore zainteresowanie, a pozostanie w PLK Clyburna było raczej mało realne. Astoria była zainteresowana dalszą współpracą, jednak oczekiwania Amerykanina poszły znacznie w górę.

.

Teraz już oficjalnie wiadomo, że Kris w przyszłym sezonie będzie grał w lidze VTB – zakładać będzie koszulkę Smoków Mińsk. Tym samym Clyburn będzie miał okazję do sprawdzenia się przeciwko swojemu bratu – Will jest gwiazdą CSKA Moskwa i będzie miał szansę odwiedzić Polskę przy okazji (dość prawdopodobnej) rywalizacji ze Stelmetem w VTB.

Smoki w poprzednim sezonie zajęły przedostatnie miejsce w lidze VTB (bilans 4-15). Jednym z liderów ekipy ze stolicy Białorusi był znany z Polskiego Cukru Toruń, Rob Lowery.

RW

Transfery, nazwiska, składy – wszystkie drużyny sezonu 2020/21 w PLK – TUTAJ >>

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.