Kris Clyburn – gwiazda Astorii opuszcza PLK

Share on facebook
Share on twitter
Amerykański skrzydłowy, Kris Clyburn, w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem Smoków Mińsk. Lider Enea Astorii Bydgoszcz w poprzednim sezonie notował średnio 15,3 punktu i 4,6 zbiórki w PLK, grając też bardzo efektownie.
Kris Clyburn / fot. Ryszard Wszołek, Enea Astoria Bydgoszcz

PZBUK – zarejestruj się i zgarnij casback aż 200 złotych! >>

Kris Clyburn (24 lata, 198 cm) był objawieniem poprzedniego sezonu PLK. Dla Amerykanina był to pierwszy sezon w Europie i od razu bardzo udany – w barwach Enea Astorii Bydgoszcz notował średnio 15,3 punktu (29,4% za 3) i 4,6 zbiórki. W swoim najlepszym meczu (wideo poniżej) potrafił np. rzucić 35 punktów Stelmetowi.

Amerykanin był liderem punktowym zespołu z Bydgoszczy i jednym z najlepszych skrzydłowych w całej PLK. Imponował wszechstronnością, dobrze odnajdywał się w szybkiej grze i atakowaniu kosza, choć na pierwszy rzut oka odstawał pod względem fizycznym od rywali.

Udany sezon spowodował spore zainteresowanie, a pozostanie w PLK Clyburna było raczej mało realne. Astoria była zainteresowana dalszą współpracą, jednak oczekiwania Amerykanina poszły znacznie w górę.

.

Teraz już oficjalnie wiadomo, że Kris w przyszłym sezonie będzie grał w lidze VTB – zakładać będzie koszulkę Smoków Mińsk. Tym samym Clyburn będzie miał okazję do sprawdzenia się przeciwko swojemu bratu – Will jest gwiazdą CSKA Moskwa i będzie miał szansę odwiedzić Polskę przy okazji (dość prawdopodobnej) rywalizacji ze Stelmetem w VTB.

Smoki w poprzednim sezonie zajęły przedostatnie miejsce w lidze VTB (bilans 4-15). Jednym z liderów ekipy ze stolicy Białorusi był znany z Polskiego Cukru Toruń, Rob Lowery.

RW

Transfery, nazwiska, składy – wszystkie drużyny sezonu 2020/21 w PLK – TUTAJ >>

NBA

Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.