Kristaps Porzingis – fatalna kontuzja, koniec sezonu

Kristaps Porzingis – fatalna kontuzja, koniec sezonu

Share on facebook
Share on twitter

Gwiazda New York Knicks w meczu z Milwaukee zerwała ACL – więzadło krzyżowe przednie. Oznacza to koniec sezonu i być może poważne konsekwencje w przyszłości dla zawodnika o takiej budowie.

Doskonałe buty Nike Zoom KD 10 Black/White – już dostępne! >>

Do zdarzenia doszło podczas meczu Knicks – Bucks. Kristaps Porzingis wykonał efektowny wsad, jednak spadł po nim na nogę Giannisa Antetokounmpo i od razu złapał się za lewe kolano. Widać było, że sprawa jest poważna.

https://www.youtube.com/watch?v=qfYCBfAlQb4

Badania zaraz po meczu potwierdziły najgorsze przypuszczenia. Zerwania więzadła ACL oznacza koniec sezonu, a może nawet rehabilitację trwająca jeszcze w następnym. Fachowcy już piszą, że sprawa może być niestety podwójnie skomplikowana z racji budowy zawodnika – gracz ma przecież aż 221 cm wzrostu.

Niedawno na parkiet wrócili Jabari Parker i Zach LaVine, obaj po bardzo podobnych kontuzjach. Na rehabilitację potrzebowali 11-12 miesięcy., a są przecież znacznie niższymi zawodnikami. Kibice Knicks drżą teraz o przyszłość najważniejszego gracza w klubie…
POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08