Kristaps Porzingis – wysocy znów rządzą!

Share on facebook
Share on twitter

Sobotni konkurs umiejętności znów został zdominowany przez dryblasa. Tym razem statuetkę zgarnął mierzący 221 cm Kristaps Porzingis.

(fot. Wikimedia Commons)

W takich butach wymiata w NBA Kristaps Porzingis >>

Kto by pomyślał, że w konkurencji, która teoretycznie wymaga wszechstronności właściwej rozgrywającym, gracze mierzący grubo ponad dwa metry są w stanie pobić szybszych i zwinniejszych rywali takich jak chociażby Isaiah Thomas? Cóż, w sobotę udowodnili to po raz kolejny.

Rok po tym, jak Skills Challenge wygrał Karl-Anthony Towns (213 cm wzrostu), w Nowym Orleanie dokonał tego Kristaps Porzingis (221 cm). Na początek, w pierwszej rundzie rozprawił się z DeMarcusem Cousinsem, a do finału awansował kosztem Nikoli Jokicia, który wcześniej mierzył się z Anthonym Davisem.

W decydującej rozgrywce po drugiej stronie boiska stanął Gordon Hayward, który wcześniej wyeliminował Johna Walla i wspomnianego Thomasa. Slalom, celne podanie, bieg z kozłowaniem na drugi koniec boiska zakończony dwutaktem, a na koniec nawrotka i celna trójka – zestaw zadań, który w teorii bardziej odpowiadać powinien gwiazdorowi Utah Jazz. Ale to tylko teoria.

W praktyce od początku szli łeb w łeb, a na ostatniej „stacji” Łotysz był nawet ułamek sekundy wcześniej. Szybszy okazał się także przy decydującym zadaniu, trafiając już pierwszą oddaną zza łuku próbę.

To świetne uczucie, móc zaprezentować swoje umiejętności przy moim wzroście i pokazać dzieciakom, że jesteś w stanie tego dokonać, nawet jeśli jesteś wysoki i chudy jak ja – stwierdził 21-latek po odebraniu nagrody.

Kristaps Porzingis gra i błyszczy w NBA w takich butach >>

https://www.youtube.com/watch?v=idLs3O3Dj_Y

POLECANE