Król powrócił – Lakers wygrali walkę o Los Angeles

W pierwszym meczu po kontuzji, LeBron James rozegrał aż 40 minut przy okazji zwycięstwa po dogrywce z Clippers, 123:120. Król zdobył 24 punkty, miał także 14 zbiórek i 9 asyst.

LeBron James / fot. wikimedia commons

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

LeBron James z powodu kontuzji pauzował od świątecznego spotkania z Golden State Warriors. To jedna z najdłuższych przerw w jego karierze. Jak już wrócił, to z przytupem.

Lakers pokonali Clippers, 123:120, a James zdobył 24 punkty, miał 14 zbiórek i 9 asyst. Był na parkiecie przez 40 minut, co sugeruje, że jest już w pełni gotowy do gry.

Pod jego nieobecność, Los Angeles Lakers wygrali tylko 6 z 14 spotkań, co mocno zachwiało ich pozycją w tabeli Zachodu. Aktualnie wypadli poza pierwszą ósemkę, a przed nimi są właśnie Clippers.

Przez większość spotkania prowadzili koszykarze w złotych koszulkach, jednak dzięki wygranej 37:25 ostatniej kwarcie Clippers doprowadzili do dogrywki. W niej lepsi okazali się Lakers, 11:8.

Marcin Gortat grał 16 minut, zdobył 2 punkty i zebrał 4 piłki. Najskuteczniejszym graczem Clippers był Lou Williams, który zdobył 24 punkty.

Na boisku najbardziej brakuje obrony i zbiórek, a skład drużyny z Wrocławia po prostu jest źle zbudowany. Wszystko wskazuje na to, że za kiepski początek sezonu posadą zapłaci Andrzej Adamek, ale sama wymiana trenera nie uratuje jeszcze sytuacji.