Krosno wygrywa we Wrocławiu – Dymała na zwycięstwo! (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter
Rzut równo z syreną Marcina Dymały dał Miastu Szkła zwycięstwo 65:64 na trudnym terenie we Wrocławiu. Rzucający zespołu z Krosna w meczu zanotował aż 14 zbiórek.
Marcin Dymała / fot. Dariusz Błażejowski, Miasta Szkła Krosno

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W pierwszej połowie mecz (wydawał się) pod kontrolą WKK Wrocław – gospodarze dobrą obroną potrafili bardzo ograniczyć skuteczność zespołu z Krosna i do przerwy prowadzili 34:27. W kolejnych kwartach to jednak oni dla odmiany popadli w olbrzymie kłopoty w ataku i w ostatniej akcji meczu dali sobie wyrwać zwycięstwo.

Kluczowe posiadanie było dla gości bardzo szczęśliwe (wideo poniżej). Rzutu z półdystansu nie trafił Dariusz Oczkowicz, ale w wielkim zamieszaniu piłka raz jeszcze trafiła do zespołu z Krosna. Pod samym koszem znalazł się Marcin Dymała i pokazał olbrzymie opanowanie. Oszukał zwodem wysokiego gracza i (przynajmniej zdaniem sędziów) zmieścił się idealnie w czasie z rzutem z najbliższej odległości.

Po meczu pojawiło się nieco wątpliwości. Oceńcie sami:

W całym meczu Dymała 14 punktów i aż 14 zbiórek, w tym 6 w ataku! Nietypowy wyczyn, jak na obwodowego. Weteran Oczkowicz dodał 12 punktów.

W zespole z Wrocławia najskuteczniejszy był Michał Jędrzejewski z 22 punktami. Piotr Niedźwiedzki miał double double z 12 punktami i 12 zbiórkami. Wyraźnie przegrana walka na tablicach (33:44 i aż 16 zbiórek Krosna w ataku) spowodowała jednak, że do wygranej WKK trochę zabrakło.

RW

POLECANE