Kryzys Łukasza Kolendy – zła skuteczność i decyzje

Kryzys Łukasza Kolendy – zła skuteczność i decyzje

Share on facebook
Share on twitter
Oczekiwania rosną, a forma coraz słabsza. Miał być kluczowym rezerwowym, czy wręcz jednym z liderów Trefla Sopot, póki co jednak mocno zawodzi. Łukasz Kolenda w ostatnich 8 meczach trafił zaledwie 1 z 25 trójek i tylko 2 razy w tym sezonie zdobył więcej niż 10 punktów.
Łukasz Kolenda / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Oczekiwania wobec Łukasza Kolendy (20 lat, 193 cm) wciąż rosną. W końcu to już nie tylko lider reprezentacji młodzieżowej czy największy polski talent, „ciekawostka”, a rozgrywający już swój trzeci poważny sezon w PLK zawodnik, który był bardzo blisko wyjazdu na mistrzostwa świata z kadrą Mike’a Taylora.

Początek obecnego sezonu w Treflu jednak mocno rozczarowuje. Kolenda notuje średnio 6,5 punktu (52,9% za 2 i 12,9% za 3), 2,5 asysty i 1,8 straty w niecałe 20 minut gry. Martwi przede wszystkim skuteczność z dystansu, która jest wręcz fatalna.

W ostatnich 8 meczach Łukasz trafił 1 rzut zza łuku z 25 prób. Ewidentnie coś się zablokowało, co potwierdzają nerwy przy oddawaniu kolejnych rzutów, czy chwile zawahania, które coraz częściej się rozgrywającemu Trefla przytrafiają.

Wciąż także można mieć zastrzeżenie do boiskowych decyzji Kolendy i strat. Z resztą obu rozgrywającym Trefla można sporo zarzucić. Carlos Medlock mimo że gra sporo i zdobywa regularnie ponad 10 punktów, to jednak zdecydowanie zbyt często traci piłkę – średnio 4,6 straty, a ostatnio aż 8 w meczu z Polskim Cukrem Toruń.

Jakie mogą być przyczyny takiej formy Kolendy? Dość obszernie na ten temat wypowiedział się ostatnio na konferencji prasowej trener Marcin Stefański. Szkoleniowiec Trefla jako potencjalne przyczyny słabej dyspozycji Łukasza wskazywał zbyt duży szum wokół jego talentu, ale także zmęczenie po bardzo intensywnym lecie (fragment od 14:30, wideo poniżej).

Jednocześnie trener Strefański podkreślił, że nie można nic Łukaszowi zarzucić, jeśli chodzi o zaangażowanie, pracę na treningach, czy podejście do meczu.

Ciężko się nie zgodzić. Można oczywiście tylko gdybać, czy tak długi pobyt na kadrze Łukasza Kolendy był potrzebny, a który odbył się kosztem przygotowań do sezon i odpoczynku. Teraz pozostaje cierpliwie czekać na przełamanie Łukasza, który trafiać do kosza przecież potrafi, co pokazywał w poprzednich sezonach.

Już w czwartek o 20:30 Trefl zagra koleje ligowe spotkanie, tym razem w Warszawie ze zdesperowaną Legią, która musi zacząć wygrywać.

GS

.

POLECANE

tagi

„Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa. Pieśni o Małym Rycerzu”. Pieśń znana z hal siatkarskich już niedługo może zagościć na meczach Śląska Wrocław. I to nie w chwilach słabości, ale w uznaniu dla pracy trenera Olivera Vidina. Pod jego wodzą drużyna 17-krotnego mistrza Polski wygrała 6 z 9 spotkań i jest na dobrej drodze, aby awansować do fazy play-off.
27 / 01 / 2020 18:33

NBA

Właściwy ruch, oznaka szacunku i szansa, aby należycie przygotować pożegnanie. NBA oficjalnie przełożyła wtorkowe starcie między Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers z powodu tragicznej śmierci Kobe Bryanta, który zginął w katastrofie helikoptera w niedzielę.
28 / 01 / 2020 0:22
Niezwykły filmik zapada w pamięć równie mocno, jak i urywki z grą Kobego w NBA. Za kilkuminutowe arcydzieło “Dear Basketball” koszykarz został w 2018 roku uhonorowany Oscarem. Warto zobaczyć to wideo w całości!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24