Kulka ze Stali – do Ostrowa w poszukiwaniu minut

Kulka ze Stali – do Ostrowa w poszukiwaniu minut

Share on facebook
Share on twitter

21-letni silny skrzydłowy Trefla najbliższy sezon prawdopodobnie spędzi w Wielkopolsce. W Sopocie nie mógł liczyć na miejsce w rotacji.

Grzegorz Kulka (fot. fibaeurope.com)

Eurobasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >>

Reprezentantowi naszych kadr młodzieżowych ciężko było (i byłoby) wywalczyć minuty gry w sytuacji, gdy na jego pozycji są też Filip Dylewicz, Nikola Marković i de facto Marcin Stefański. Do tego trener Marcin Kloziński w pierwszych meczach po objęciu stanowiska dał się poznać raczej jako zwolennik węższej rotacji.

Już w zeszłym sezonie było bardzo blisko wypożyczenia Grzegorza Kulki do Turowa Zgorzelec, jednak w ostatniej chwili transakcja nie doszła do skutki. Jak nieoficjalnie dowiedział się PolskiKosz.pl, także w tym przypadku chodzi jedynie o wypożyczenie – Stal miałaby pokryć koszty kontraktu zawodnika.

W ubiegłym sezonie w Treflu, silny skrzydłowy (205 cm) spędzał na boisku średnio 8 minut, notując średnie na poziomie 1.9 pkt. i 2.0 zbiórki. Rok wcześniej, w rozgrywkach 2015/16 były to ponad 22 minuty, 5 punktów i 3.9 zbiórki. Sprawy nie szły zatem w dobrym kierunku, przenosiny do Ostrowa to nadzieje na więcej szans.

TS

Eurobasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >>

POLECANE

Chaotyczny, pełen spięć mecz, zakończony zwycięstwem faworytów. Anwil pokonał na własnym parkiecie PGE Spójnię 110:84. W ważnych rolach wystąpili polscy gracze zespołu z Włocławka – Michał Sokołowski i Jakub Karolak.

tagi

Doczekał się swojej szansy i perfekcyjnie ją wykorzystuje. Jakub Karolak ostatnimi meczami pokazuje, że zasługuje na większe minuty w rotacji Anwilu. Przy okazji sobotniej wygranej ze Spójnią zdobył aż 25 punktów, trafił rewelacyjne 6/7 z dystansu.
25 / 01 / 2020 20:43

NBA

Łudziliśmy się, że to plotka. Ale informację portalu TMZ potwierdził także Adrian Wojnarowski. Legendarny koszykarz Kobe Bryant zginał dziś w katastrofie helikoptera.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Świetna skuteczność, wsad i efektowny blok w trybuny. Drugi solidny mecz rozegrał w piątek Zion Williamson i przyznał, że czuł się dużo lepiej i pewniej niż podczas debiutu. New Orleans Pelicans cały czas obchodzą się jednak ze swoim debiutantem w bardzo ostrożny sposób i nie pozwalają mu grać w końcówkach spotkań. Tym razem przegrali z Denver 106:113.
25 / 01 / 2020 13:26
Pudłuje na potęgę! Choć nadal nikt w NBA nie jest nawet blisko dogonienia Jamesa Hardena w klasyfikacji najlepszych strzelców tego sezonu to jednak ostatnio “Brodacz” znacząco obniżył loty. Na całe szczęście dla Rockets ma on teraz bardzo dobre wsparcie.
25 / 01 / 2020 13:08
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30