Kyle Korver – wiek to tylko liczba!

Share on facebook
Share on twitter

Latem trenuje nawet pod wodą, aby w tym playoff zaskakiwać wszystkich – w tym także swojego trenera – na co wciąż go stać w wieku 37 lat. Kyle Korver jest jednym z najpewniejszych punktów Cavaliers, co udowodnił w meczu numer 4 finałów Wschodu.

Kyle Korver / fot. wikimedia commons

Buty UNDER ARMOUR CURRY 5 – prawdziwy hit! >>

Gdy w drafcie 2003 r. usłyszał swoje nazwisko kilkadziesiąt minut po LeBronie Jamesie, miał tylko nadzieję, że naprawdę uda mu się załapać do tej ligi. Trudno w to uwierzyć, ale James i Korver rzeczywiście trafili do NBA w tym samym roku – teraz, po 15 latach, walczą o kolejny wspólny awans do finałów ligi. Korver jest jednym z nielicznych zawodników Cavs, któremu LBJ może prawie w każdym meczu zaufać.

Kyle Korver, mimo 37 lat na karku, rozgrywa bardzo dobrą fazę play-off, zdobywając średnio 10.7 punktów na mecz (49.5 procent skuteczności z gry i 46.4 procent skuteczności za trzy), czyli o półtora punktu więcej niż w sezonie regularnym. Już jest jednym z najlepszych strzelców w historii (czwarte miejsce na liście z 2213 trójkami na koncie), co zresztą udowadnia także w tegorocznych playoffs.

W meczu numer cztery finałów konferencji przeciwko Boston Celtics, weteran parkietów NBA zdobył 14 punktów, trafiając wszystkie swoje rzuty w pierwszej połowie, w tym także dwie trójki. Jakby tego było mało, zaskoczył wszystkich 2 blokami (oba przyjął dużo młodszy przecież Jaylen Brown) czy rzucaniem się po bezpańskie piłki. Nic więc dziwnego, że po meczu chwalili go m.in. LeBron James czy trener Ty Lue.

Szkoleniowiec zespołu Cavs stwierdził nawet, że nie miał pojęcia, że Korver ma już 37 lat! On po prostu na tyle nie wygląda, co zauważył James, według którego to ogromny profesjonalizm i etyka pracy powodują, że Kyle wciąż odgrywa tak ważną rolę w lidze. Co ciekawe, były zawodnik m.in. Sixers czy Hawks w swoim reżimie treningowym ma także podwodne zajęcia, w ramach których przeciąga prawie 40-kilogramowy kamień po dnie oceanu.

Wszystko to sprawia, że Korverowi wielu zawodników może pozazdrościć – większość 37-latków bywa już tylko „głosami” w szatni czy swego rodzaju wsparciem na ławce rezerwowych (jak na przykład 33-letni Kendrick Perkins, który nie rozstaje się ze swoim garniturem). Korver za sprawą doskonałego przygotowania oraz perfekcyjnego rzutu wciąż może tymczasem mieć tak duży wpływ na losy swojego zespołu na tak ważnym etapie sezonu.

Tomek Kordylewski

Buty UNDER ARMOUR CURRY 5 – prawdziwy hit! >> 
POLECANE