PRAISE THE WEAR

Kyle Kuzma kontuzjowany – kolejne problemy Lakers

Kyle Kuzma kontuzjowany – kolejne problemy Lakers

Kontuzja, której Kyle Kuzma nabawił się podczas zgrupowania reprezentacji USA jest na tyle poważna, że gracz Los Angeles Lakers musiał przejść zabieg, a jego przerwa potrwa jeszcze od 10 do 12 tygodni.
Kyle Kuzma / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Kyle Kuzma miał być jedną z ważniejszych postaci w reprezentacji USA na mistrzostwach świata, ale zaraz przed ich rozpoczęciem, już podczas sparingów rozgrywanych w Australii, doznał kontuzji stopy, która wykluczyła go z mundialu.

Jak się okazało uraz był na tyle poważny, że skrzydłowy Lakers musiał przejść zabieg, a co za tym jedzie jego przerwa od gry znaczenie się wydłużyła. Powrót na parkiet Kuzmy spodziewany jest za około 10-12 tygodni.

To oznacza, że Kyle opuści obóz treningowy oraz początek sezonu. To kolejny gracz Lakers z kontuzją – wcześniej z gry, i to na cały sezon, wypadł DeMarcus Cousins.

Przy dość wąskim składzie strata Kuzmy może być dość bolesna. Wydaje się, że młody skrzydłowy jest idealnym dodatkiem do składu zbudowanego wokół LeBrona Jamesa – świetnie rzuca z dystansu z pozycji numer 4, czego teraz może Lakers brakować.

Zespół z Los Angeles już niedługo rozpocznie przygotowania do sezonu. W jego trakcie rozegrają mecze sparingowe m.in. w Chinach – 10 października w Szanghaju i 12 w Shenzen.

RW

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01