Kyle Washington – walczak pod koszem Spójni (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter
Dobry obrońca, grający najczęściej na pozycji silnego skrzydłowego. Kyle Washington w najbliższym sezonie zagra w PGE Spójni, jest 5. cudzoziemcem w zespole ze Stargardu.

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Kyle Washington (26 lat, 206 cm) to absolwent uczelni Cincinnati, choć wcześniej reprezentował także barwy North Carolina State. W ostatnim sezonie (2017/18), w 35 meczach, notował średnio 11,2 punktu, 5,4 zbiórki i 1,2 bloku.

W poprzednim sezonie nie do końca mógł dla siebie znaleźć miejsce. Grał chwilę w Turcji – 11 meczów Belediye Spor (2. liga), gdzie notował średnio 18,7 punktu i 7,5 zbiórki. Przeniósł się do G League, gdzie rozegrał w sumie 15 spotkań, z czego 13 dla Sioux Falls SkyForce – średnio 6,1 punktu i 3,7 zbiórki.

Teraz Washington zagra w PGE Spójni Stargard, gdzie będzie występował na pozycjach 4 i 5. W przeszłości Amerykanin grał częściej jako silny skrzydłowy, czasem także decyduje się na rzuty z dystansu – w Turcji trafiał 37% prób z dystansu.

Kyle to gracz bardzo dynamiczny, który może dać Spójni wiele zbiórek, także tych w ataku. W obronie indywidualnej wygląda dobrze, a i z pomocy jest w stanie straszyć blokiem. Jego uniwersalność i możliwość gry na obu pozycjach podkoszowych może być dla stargardzian bardzo cenna.

Zresztą trener Kamil Piechucki tylko na takich podkoszowych z zagranicy się zdecydował. Wszyscy mogą swobodnie zmieniać krycie, są na tyle dynamiczni by bronić czwórki, ale i powinni utrzymać się w rywalizacji z większością środkowych w PLK (z gigantami będą raczej kłopoty).

Washington to piąty – ostatni gracz zagraniczny w składzie PGE Spójni. Transfer Amerykanina zamyka budowę składu. Stargardzianie rozpoczną zmagania ligowe od domowego pojedynku z Arką Gdynia.

*Wszystkie nowe kontrakty, nazwiska i składy drużyn PLK na sezon 2019/20 znajdziesz TUTAJ >>

GS

POLECANE