PRAISE THE WEAR

Kyndall Dykes w Arce – zbrojenia na obwodzie

Kyndall Dykes w Arce – zbrojenia na obwodzie

Wszechstronny i atletyczny obwodowy, który przez wiele lat był gwiazdą ligi rumuńskiej, przenosi się do Polski. Kyndall Dykes został nowym graczem Asseco Arki Gdynia.
Kyndall Dykes / fot. BCL

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Kyndall Dykes (32 lata, 192 cm) to absolwent uczelni z Nowego Orleanu, na której grał przez 2 lata. Amerykanin większość swojej profesjonalnej kariery spędził w lidze rumuńskiej, gdzie reprezentował głównie barwy zespołu U-Banca Transilvania Cluj. Oprócz Rumunii Dykes grał także na Ukrainie, w Izraelu, drugiej lidze włoskiej, a obecne rozgrywki rozpoczął w Libanie. 

 Z ostatnich 4 sezonów aż 3 spędził we wspominanym Cluj, gdzie notował średnio za każdym razem powyżej 15 punktów na mecz. Rozgrywki 2018/19 skończył ze statystykami na poziomie 18 punktów, 4,5 zbiórki i 3,3 asysty (średnio 29 minut spędzanych na parkiecie).

W tym samym klubie w poprzednim sezonie grał także Nana Foulland (średnio 20 minut, 8,8 punktu i 6,1 zbiórek), który obecnie jest zawodnikiem Trefla Sopot. Dykes był jednak zdecydowanym liderem Cluj – grał najdłużej i zdobywał najwięcej punktów. Kyndall w Rumunii był gwiazdą – 5 udziałów w meczu gwiazd tamtejszej ligi mówi samo za siebie. 

Dykes po krótkim pobycie w Libanie pozostawał bez klubu. W końcu zgłosiła się do Amerykanina Asseco Arka, z którą Kyndall doszedł do porozumienia. Dykes podpisał z klubem z Gdyni kontrakt do końca obecnego sezonu.

Amerykanin wskoczy w rotacji w miejsce Bena Emelogu, z którego niedawno nad morzem zrezygnowano. Dykes to jednak profilem zupełnie inny gracz niż Emelogu, którego gra w znacznej mierze opierała się na rzutach z dystansu.

Dykes zza łuku przymierzyć potrafi, ale nie jest to jego podstawowa broń. Amerykanin lepiej czuje się w szybkim ataku i wjazdach na kosz, w czym jest efektywny i efektowny. To także dobry, atletyczny  obrońca, który będzie w stanie ustać rywalizację 1 na 1 z większością ligowych rywali.

Ten transfer może odmienić sezon Arki (Dykes powinien być obok Bostica najważniejszym graczem zespołu), a przecież wcale nie musi być to ostatnia zmiana w składzie. Wiele zastrzeżeń w ostatnich tygodniach było do podkoszowych i pozycja w drużynie Devonte Upsona wydaje się być zagrożona.

GS

.

POLECANE

tagi

Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami