Kyndall Dykes w Arce – zbrojenia na obwodzie

Share on facebook
Share on twitter
Wszechstronny i atletyczny obwodowy, który przez wiele lat był gwiazdą ligi rumuńskiej, przenosi się do Polski. Kyndall Dykes został nowym graczem Asseco Arki Gdynia.
Kyndall Dykes / fot. BCL

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Kyndall Dykes (32 lata, 192 cm) to absolwent uczelni z Nowego Orleanu, na której grał przez 2 lata. Amerykanin większość swojej profesjonalnej kariery spędził w lidze rumuńskiej, gdzie reprezentował głównie barwy zespołu U-Banca Transilvania Cluj. Oprócz Rumunii Dykes grał także na Ukrainie, w Izraelu, drugiej lidze włoskiej, a obecne rozgrywki rozpoczął w Libanie. 

 Z ostatnich 4 sezonów aż 3 spędził we wspominanym Cluj, gdzie notował średnio za każdym razem powyżej 15 punktów na mecz. Rozgrywki 2018/19 skończył ze statystykami na poziomie 18 punktów, 4,5 zbiórki i 3,3 asysty (średnio 29 minut spędzanych na parkiecie).

W tym samym klubie w poprzednim sezonie grał także Nana Foulland (średnio 20 minut, 8,8 punktu i 6,1 zbiórek), który obecnie jest zawodnikiem Trefla Sopot. Dykes był jednak zdecydowanym liderem Cluj – grał najdłużej i zdobywał najwięcej punktów. Kyndall w Rumunii był gwiazdą – 5 udziałów w meczu gwiazd tamtejszej ligi mówi samo za siebie. 

Dykes po krótkim pobycie w Libanie pozostawał bez klubu. W końcu zgłosiła się do Amerykanina Asseco Arka, z którą Kyndall doszedł do porozumienia. Dykes podpisał z klubem z Gdyni kontrakt do końca obecnego sezonu.

Amerykanin wskoczy w rotacji w miejsce Bena Emelogu, z którego niedawno nad morzem zrezygnowano. Dykes to jednak profilem zupełnie inny gracz niż Emelogu, którego gra w znacznej mierze opierała się na rzutach z dystansu.

Dykes zza łuku przymierzyć potrafi, ale nie jest to jego podstawowa broń. Amerykanin lepiej czuje się w szybkim ataku i wjazdach na kosz, w czym jest efektywny i efektowny. To także dobry, atletyczny  obrońca, który będzie w stanie ustać rywalizację 1 na 1 z większością ligowych rywali.

Ten transfer może odmienić sezon Arki (Dykes powinien być obok Bostica najważniejszym graczem zespołu), a przecież wcale nie musi być to ostatnia zmiana w składzie. Wiele zastrzeżeń w ostatnich tygodniach było do podkoszowych i pozycja w drużynie Devonte Upsona wydaje się być zagrożona.

GS

.

Lider tabeli bardzo poważnie podszedł do swoich obowiązków. Enea Stelmet Zielona Góra bez problemów pokonał Enea Astorię Bydgoszcz 104:76. Rywala pod koszem nie znalazł Geoffrey Groselle, który zanotował 19 punktów i aż 16 zbiórek.
20 / 01 / 2021 20:31

NBA

Nie wyglądał na zbyt podekscytowanego, ale twierdził, że tak się właśnie czuje. Kyrie Irving we wtorek porozmawiał wreszcie z mediami i wszystko wskazuje na to, że w środę wróci do gry w Brooklyn Nets po ponad dwóch tygodniach przerwy.
20 / 01 / 2021 22:39
Komisarz Adam Silver głośno deklaruje, że nie zamierza wybiegać przed szereg po szczepionki dla zawodników. Ostatnio zaczął jednak mówić, że wczesne szczepienia dla koszykarzy mogłyby dać przykład innym obywatelom i (jego zdaniem) warto się nad takim rozwiązaniem pochylić.
20 / 01 / 2021 17:15

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk pokonali po pasjonującym meczu Energa Kotwicę Kołobrzeg 114:107. Słupszczanie do wygranej potrzebowali aż dwóch dogrywek, a także triple-double Adriana Kordalskiego. Lider Czarnych zakończył mecz z dorobkiem 33 punktów, 12 zbiórek i 12 asyst.
20 / 01 / 2021 23:48