Kyrie Irving – asystuje nie tylko na parkiecie!

Kyrie Irving – asystuje nie tylko na parkiecie!

Share on facebook
Share on twitter

Kyrie Irving to dziś jeden z czołowych i zarazem najpopularniejszych zawodników w NBA. Miło jest więc słyszeć, że lider Boston Celtics robi on sporo dobrego także poza samym graniem.

Kyrie Irving (fot. Wikimedia Commons)

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

To być może najlepszy, indywidualny sezon w karierze Kyrie’ego Irvinga, choć dziś wiemy już, że jego Boston Celtics nie spełnią wysokich oczekiwań sprzed początku sezonu. Kibicom z Bostonu pozostaje dziś już tylko wierzyć, że ich zespół znacznie lepiej niż w sezonie regularnym spisze się w fazie play-off. Tyle tylko, że Celtowie w tej chwili walczą głównie o to, by mieć przewagę parkietu choćby w pierwszej rundzie.

Tymczasem sam Kyrie Irving notuje w trwających rozgrywkach średnio 23.9 punktów oraz 7.0 asyst i ten drugi wynik jest najlepszym w jego karierze. Jak się jednak okazuje, 26-latek nie tylko pomaga swoim kolegom zdobywać punkty, lecz również angażuje się w pomoc dla Kenii, gdzie aż 19 milionów osób nie ma dostępu do czystej wody.

Zamysł jest prosty: Irving udostępnia swoją koszulkę na aukcji, a przychody mają pomóc różnym inicjatywom, których celem jest zapewnienie większego dostępu do czystej wody dla kenijskich szkół. Mogłoby się wydawać, że to nic wielkiego, lecz Kyrie był pierwszym tak znanym sportowcem, który zaangażował się w cały ten proces, dzięki czemu udało się pozyskać kolejnych.

Dziś w inicjatywie prowadzonej przez Underdogs United bierze udział już około stu sportowców z całego świata (w tym kilka innych gwiazd NBA jak m.in. Stephen Curry), a za sprawą takiego wsparcia udało się wpłynąć na życie ponad 10,000 młodych dzieciaków. Kenijczycy odwdzięczają się na swój sposób: szyjąc wyjątkowe ubrania dla sportowców.

Ubrania te projektowane są specjalnie dla każdego sportowca i znajdują się na nich różne kenijskie motywy oraz inspiracje. W ten sposób Irving i inne gwiazdy sportu otrzymują wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju prezent od kenijskiej społeczności. Tymczasem aukcja koszulki Irvinga z jego autografem potrwa do wieczora, we wtorek, 26 marca – możecie ją znaleźć tutaj.

Tomek Kordylewski

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
POLECANE

Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

tagi

Już drugi raz w tym sezonie zespół z Ostrowa okazał się lepszy od faworytów z Gdyni. BM Slam Stal pokonała Arkę 63:62, głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie. Kto wie, może pozwoli to jeszcze włączyć się do walki o playoff.
28 / 02 / 2020 19:44

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08