Kyrie Irving z rekordem asyst – Celtics wygrywają szlagier

Share on facebook
Share on twitter

Kyrie Irving zdobył 27 punktów w wygranym spotkaniu z Toronto Raptors 117:108, ale także rozdał 18 asyst, co jest rekordem jego kariery. Celtics dzięki temu zwycięstwu przerwali serię 3 porażek z rzędu.

Gordon Hayward i Kyrie Irving / fot. wikimedia commons

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>

Boston Celtics nie wyglądali w tym sezonie jeszcze ani przez chwilę, jak zespół, który jest faworytem do wygrania Wschodu. Jednak wygrywając z Raptors 117:108, pokazali, jak wielki potencjał drzemie w tej drużynie.

Kyrie Irving wrócił po meczu przerwy i poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Zdobył 27 punktów, 11/19 z gry, ale przede wszystkim miał rekordowe dla siebie 18 asyst. Do tej pory najlepszy wynik w jego karierze to było 14 asyst z 2017 roku i meczu przeciwko Timberwolves.

Wymieniając najsilniejsze strony Irvinga, raczej mało kto pomyśli o podaniach. Kyrie to znakomity gracz 1 na 1 i przede wszystkim łowca punktów, który punkty woli zdobywać niż je kreować. W karierze jego średnia asyst to 5,6, w tym sezonie jest to już 6,4.

Dla Raptors 33 punkty zdobył Kawhi Leonard, a 22 dołożył Serge Ibaka. Po tej porażce Toronto spadli na drugiej miejsce na Wschodzie, z kolei Boston zajmuje piątą lokatę.

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>
POLECANE