Ładna walka Rosy, ale Studenci z Madrytu lepsi

Radomianie popełnili aż 21 strat, a mimo to byli w grze o wygraną do ostatnich minut meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Estudiantes Madryt pokonali ich 78:68, ale niesamowita energia Michała Sokołowskiego mogła się podobać.

Patrik Auda (fot. basketballcl.com)

PLK – obstawiaj na Unibet i wygrywaj kasę! >>

Rosa zaczęła od wyniku 0:5, ale szybko się pozbierała – Michał Sokołowski, mieszczący się w środę gdzieś między określeniami „waleczny”, „cwany”, „nadaktywny” i „skuteczny”, harował za dwóch i w dużej mierze sam dał prowadzenie 8:5.

Problem Rosy polegał na tym, że „Sokoła” nikt nie wspierał, a on sam się z czasem zagotował i zaczął popełniać straty. Estudiantes dość łatwo Rosie odjechało. Wynik 45:35 do przerwy był dla radomian dobry – przewaga rywali mogła być wyższa.

Ale chwilowe słabsze momenty nie Rosy nie załamały, Sokołowski (17 punktów, 9 zbiórek, ale i 6 strat) zaraził energią Kevina Puntera (20) i Patrika Audę (12), a nawet Igora Zajcewa (10). Radomianie powoli, ale konsekwentnie zaczęli odrabiać straty w chaotycznym meczu, w którym liczyła się przede wszystkim waleczność i obrona. Po rzucie wolnym „Sokoła” Rosa prowadziła po 30 minutach 58:57.

A chwilę po rozpoczęciu czwartej kwarty już 60:57 po rzutach Zajcewa. Ale potem gospodarzom wpadło kilka trójek, natomiast Rosa zepsuła kilka ataków – były akcje, w których na rzuty siłował się Punter (6/20), straty przydarzały się m.in. Audzie (cały zespół aż 21 w meczu).

Jednak Rosa długo trzymała się w grze o wygraną – 2.30 minuty przed końcem przegrywała tylko 67:71. Ale od tego momentu zupełnie stanęło, nawet po rzutach widać było, że są niedociągnięte, że radomianom po prostu brakuje już sił i tej energii, która została wygrana na pogoń. Ostatecznie Rosa przegrała 68:78 i po dwóch meczach grupy C ma bilans 0-2.

Kolejne spotkanie – 24 października z Umana Reyer Wenecja w Radomiu.

W Europie jest dziś prawdopodobnie najpopularniejszym celebrytą promującym koszykówkę. Darko Perić, jedna z gwiazd serialu “Dom z papieru” robi ostatnio furorę także jako dziennikarz. Jest częstym gościem na meczach, rozpoczął współpracę z Euroligą.
26 / 05 / 2020 10:03
Najlepiej czuł się na prowincji, miał duszę farmera, który po prostu musi porządnie skończyć swoją robotę. Jerry Sloan (1942-2020) był legendą Utah Jazz, ale i Chicago Bulls, jednym z najwybitniejszych i charyzmatycznych trenerów NBA.
23 / 05 / 2020 10:14
Jednej z najlepszych strzelców w historii koszykówki w dzieciństwie bliżej był kalectwa niż zawodowego sportu. Wybitna siostra i twarde wychowanie pomogły mu dotrzeć na szczyt. Dzięki temu, na boisku Reggie Miller nie bał się nikogo i niczego.
20 / 05 / 2020 11:38
Reprezentanci Polski w koszykówce 3×3 budowali formę przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk w Tokio, ale wybuch epidemii pokrzyżował także te plany. FIBA poinformowała, że nasza drużyna zagra o awans olimpijski dopiero za rok.
22 / 05 / 2020 9:23
1 / 05 / 2020 11:53
23 / 03 / 2020 12:34