Lakers rozbili Warriors – kontuzja LeBrona

Tego nikt się nie spodziewał – Lakers szokująco łatwo pokonali mistrzów NBA w ich własnej hali. Świąteczne zwycięstwo 127:101 popsuła informacja o kontuzji LeBrona Jamesa.

Kyle Kuzma / fot. wikimedia commons

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Mimo złych wiadomości dla Lakers, w świąteczny wieczór w Oakland byli oni po prostu lepszym zespołem. Nawet gdy LeBron James opuścił parkiet na początku 3. kwarty, po kontuzji pachwiny w efekcie poślizgnięcia, nawet gdy – po celnych trójkach Stephena Curry’ego – Warriors zbliżyli się na 76:78, drużyna z LA zachowała kontrolę nad przebiegiem wydarzeń.

W decydujących momentach meczu świetni zagrał Kyle Kuzma, który skończył z 19 punktami. Przez cały mecz drużyną dyrygował Rajon Rondo (15 pkt., 10 asyst), bardzo pozytywnie zaskoczył chorwacki środkowy Ivica Zubac, który nie tylko miał 18 punktów i 11 zbiórek, ale trafił także doskonałe 9/10 z gry.

Do momentu kontuzji, LeBron miał już na koncie 17 punktów, 13 zbiórek i 5 asyst. W środę lider Lakers przejdzie dokładne badania, nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa jego przerwa, zwykle przy urazach pachwiny koszykarze odpoczywają przez kilka tygodni.

Warriors rzadko wyglądają tak źle, jak w tym meczu. Skuteczność zawiodła ich gwiazdorów – Curry miał 5/17 z gry, Klay Thompson i Draymond Green 2/7. Nieco lepiej (ale na swoje standardy przeciętnie) wypadł Kevin Durant, z 21 punktami. Warriors zdecydowanie przegrali walkę o zbiórki, a ostatnią kwartę oddali aż 19:36!