Lakers wygrywają – Anthony Davis z gigantycznymi cyframi (WIDEO)

Ekipa z Los Angeles zanotowała 3. wygraną z rzędu, rozbijając Memphis Grizzlies aż 120:91. Niezwykły występ zanotował Athony Davis, który miał na koncie aż 40 punktów i 20 zbiórek.
Anthony Davis / fot. wikimedia commons

Były takie momenty w meczu Lakers – Grizzlies, że obrońcy rywala mogli na siebie tylko bezradnie spoglądać, a Anthony Davis – trochę niczym James Harden, raz za razem wędrował na linię rzutów wolnych po kolejnych przewinieniach i z zimną krwią zamieniał szanse na punkty. W całym spotkaniu trafił doskonałe 26 z 27 (!!) prób z linii.

W całym meczu Davis zanotował 40 punktów, 20 zbiórek (aż 8 w ataku), 2 asysty i 2 bloki (wideo poniżej). Cyferki niemal na poziomie Wilta Chamberlaina. W dotychczasowym sezonie, po pierwszych 4 spotkaniach w barwach Lakers, AD ma na koncie rewelacyjne średnie na poziomie 28.8 punktu, 12.5 zbiórki oraz 3 bloków na mecz. Trafia z gry 43% rzutów, w tym doskonałe 89% wolnych.

Mecz z Grizzilies skończył się pogromem, choć goście całkiem dobrze zaczęli mecz i prowadzili po 1. kwarcie. Po przerwie Lakers (bilans 3-1) rządzili już jednak niepodzielnie. LeBron James miał 23 punkty i 8 asyst, ale też 6 strat.

Zespół z Memphis zaczyna sezon od 1-3. W całym meczu „Niedźwiadki” trafiły zaledwie 20% (7/34) rzutów z dystansu. Ekscytujący debiutant Ja Morant zdobył 16 punktów, ale – wobec braku lekarstwa na Davisa – Grizzlies w LA nie mieli żadnych szans.