Lakers zwalniają Cousinsa – Markieff Morris w jego miejsce

Share on facebook
Share on twitter
Los Angeles Lakers robią miejsce w składzie i zwalniają kontuzjowanego DeMarcusa Cousinsa. W jego miejsce do Kalifornii ma trafić Markieff Morris, który jest w trakcie negocjacji buyoutu z Detroit Pistons.
Markieff Morris /fot. youtube.com

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

DeMarcus Cousins w Los Angeles miał stworzyć ponownie duet z Anthonym Davisem (wcześniej grali razem w New Orleans Pelicans), jednak kolejna poważna kontuzja (wcześniej ścięgno Achillesa, teraz więzadła krzyżowe w kolanie) spowodowała, że środkowy na parkiet w tym sezonie nie mógł wybiec.

Lakers, podobnie jak inne zespoły mierzące w mistrzostwo, próbują jeszcze na ostatnią chwilę jakoś wzmocnić swój skład zawodnikami z tzw. rynku buyoutów. Do tego jednak potrzebne jest miejsce w składzie.

Klub z Los Angeles chcąc pozyskać kolejnego gracza musiał więc zwolnić Cousinsa. W jego miejsce Lakers planują pozyskać Markieffa Morrisa, który jest uniwersalnym zawodnikiem na pozycje od 3 do 5.

Morris pierwszą część sezonu spędził w Detroit Pistons, z którymi aktualnie negocjuje warunki swojego buyoutu. 31-letni skrzydłowy w 44 meczach zdobywał średnio 11 punktów i zbierał 3,9 piłki.

Co ciekawe, brat bliźniak, czyli Marcus, niedawno na takiej samej zasadzie trafił do lokalnego rywala i jednego z głównych przeciwników Lakers w walce o mistrzostwo, czyli LA Clippers. Bracia znów więc będą grali w jednym mieście – na początku karieru razem występowali w Phoenix Suns.

RW

NBA

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51