LeBron James – 100 meczów z rzędu i taki finisz

Share on facebook
Share on twitter

Zagrać 48 minut w najważniejszym meczu sezonu można sobie jeszcze wyobrazić. Ale tylko LeBron James mógł to zrobić i zaliczyć wspaniały występ po rozgrywkach, w których nie odpoczywał ani na moment.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Tak, to był dokładnie mecz numer 100 w sezonie 2017/18 dla LeBrona Jamesa. Zagrał w nim wszystkie 82 spotkania rundy zasadniczej, średnio spędzając na boisku najwięcej minut (36.9) z wszystkich graczy NBA. A w playoff (średnio 40.9 min.) gra jeszcze dłużej.

LeBron James awansował do swojego 8. z rzędu finału NBA, nigdy (!!) w trakcie tych 8 lat nie tracąc spotkania playoff z powodu kontuzji. I robiąc niemal wszystko na parkiecie – w tegorocznej batalii punktował lub asystował przy 55% zdobyczy Cavaliers. I widząc ten obraz, można zrozumieć, jakim wysiłkiem musiało być zagranie pełnych 48 minut w siódmym meczu w Bostonie.

W niedzielny wieczór znów zajął się praktycznie wszystkim, wprowadzając do finału NBA najsłabszy zespół, który mu w takiej drodze dotąd towarzyszył. Zdobył 35 punktów, trafił 12/24 (50%) rzutów z gry, miał 15 zbiórek i 9 asyst. Kluczowe 12 punktów zdobył w ostatniej kwarcie – po prostu koszykarski cyborg. Taki występ trzeba zobaczyć:

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.