LeBron James – monstrualne playoffs „Króla”

Share on facebook
Share on twitter

Jego 44 punkty nie tylko dały wygraną Cavs w meczu numer 4. To już szósty mecz LeBrona Jamesa w tych playoffs powyżej 40 oczek. Gwiazdor z Cleveland został też liderem wszech czasów w innej kategorii.

LeBron James / fot. wikimedia commons

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Cavs wygraną 111:102 wyrównali stan serii na 2:2, a LeBron James, trochę ograniczony w meczach w Bostonie przez obronę Celtics, pokazuje, że jednak nie ma konkurencji. Jego szósta w tym playoffs zdobycz z 40 punktami lub więcej to wyrównanie rekordu Allena Iversona z 2001 roku.

W poniedziałkową noc w Cleveland LBJ zdobył 44 punkty, trafiając na rewelacyjnej skuteczności 60% (17/26). W całym tegorocznym playoffs notuje kosmiczne średnie na mecz na poziomie: 32.9 punktu, 8.9 zbiórki, 9.4 asysty, 1.4 przechwytu, 1.1 bloku.

„Przy okazji” LeBron zaliczył jeszcze jeden rekord. W trakcie spotkania zaliczył swoje 2357 trafienie z gry w playoffs, dzięki czemu przeskoczył Kareema Abdula – Jabbara w tabeli wszech czasów i został graczem, który w rozgrywkach posezonowych trafił z gry najwięcej rzutów w historii NBA.

Już w zeszłym sezonie, dla przypomnienia, przeskoczył Michela Jordana i został graczem, który w historii zdobył najwięcej punktów. Do niego należą też już od jakiegoś czasu rekordy asyst i przechwytów.

LeBron James ma już/tylko 33 lata, ale wciąż podnosi swoją grę na wyższy poziom. Można sobie wyobrazić, że wszystkie osiągnięcia statystyczne będzie jeszcze śrubował. Tym bardziej, jeśli gra tak, jak ostatniej nocy przeciwko Bostonowi. Warto to zobaczyć!

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE

tagi