PRAISE THE WEAR

LeBron James na wiecu wyborczym Hilary Clinton

LeBron James na wiecu wyborczym Hilary Clinton

W sobotę mecz w Filadelfii, w niedzielę wiec wyborczy w Cleveland. Na ostatniej prostej przed wyborami prezydenckimi LeBron James wesprze Hillary Clinton podczas spotkania z wyborcami.

lebronLeBron James – to są jego buty! >>

Dwa dni przed wyborami kandydatka Partii Demokratycznej odwiedzi Cleveland. Na stan Ohio padło nieprzypadkowo. Według najnowszych sondaży Donald Trump ma w nim bowiem przewagę 5 punktów procentowych. Clinton postanowiła więc wyciągnąć asa w rękawie w postaci zadeklarowanego poparcia lokalnego bohatera, który dopiero co wywalczył dla miasta mistrzostwo NBA.

LeBron James już wcześniej otwarcie mówił o tym, że jest po stronie Hillary. Teraz, jak donosi Yashar Ali z „New York Magazine”, oficjalnie wystąpi u jej boku podczas spotkania z wyborcami. Odbędzie się ono w niedzielę w gmachu Public Auditorium w Cleveland, który pomieścić może 10-tysięczną publikę. Według źródeł Aliego będzie to pierwsze spotkanie Jamesa twarzą w twarz z Clinton.

Jego wsparcie w wyścigu po prezydencki fotel może okazać się niezwykle cenne. I nie tylko ze względu na fakt, że według danych z 2010 roku 53 proc. mieszkańców Cleveland to Afroamerykanie. Twarz sportowca, który jest uosobieniem jednego z największych sukcesów w historii miasta, zawsze skupia uwagę większego audytorium i z pewnością budzi większą sympatię niż kolejne przemówienie stale pokazywanego w mediach polityka.

– Wspieram Hillary, ponieważ będzie ona budować na dziedzictwie mojego dobrego przyjaciela, prezydenta Baracka Obamy – napisał LBJ w otwartym liście opublikowanym na początku października przez „Akron Business Journal”. – Wierzę w to, co prezydent Obama zrobił dla naszego kraju i popieram zaangażowanie jej do kontynuacji tych działań.

Jednak ze środowiska NBA nie tylko LeBron otwarcie wspiera kandydaturę Clinton. W ślad za przyjacielem poszedł także m.in. rozgrywający Los Angeles Clippers i prezydent Związku Graczy (NBPA) Chris Paul. Wystąpił nawet w materiale wideo, w którym zachęca do oddania głosu w wyborach i deklaruje swoje poparcie dla kandydatki Demokratów.

Swoje trzy grosze do kampanii wyborczej wtrącić postanowił także kolega Jamesa z mistrzowskiej drużyny – J.R. Smith. Oby tylko na wiec nie wpadł na gołej klacie.

Mateusz Orlicki

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01