• Home
  • NBA
  • LeBron James – zagrał już 2 sezony więcej!

LeBron James – zagrał już 2 sezony więcej!

Share on facebook
Share on twitter

Od czasu wybrania go w drafcie LeBron James na boisku spędził już w sumie 46 862 minuty. To prawie dwa sezony gry więcej niż drugi w zestawieniu Joe Johnson! Nie mówiąc o reszcie zawodników.

lebron-love
fot. wikimedia commons

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

Pod względem odporności fizycznej LeBron James to prawdziwy fenomen. W trakcie swojej 13-letniej kariery najwięcej – 13 spotkań, ze względu na problemy z lewym kolanem i plecami opuścił w rozgrywkach 2014/15. Poza tym poważniejszych urazów u niego nie diagnozowano, co przy charakteryzującej jego grę intensywności musi robić wrażenie.

Jak podaje John Schuhmann z NBA.com, w sumie w rundzie zasadniczej i play-off od 2003 roku, kiedy został przez Cleveland Cavaliers wybrany z 1. numerem draftu, rozegrał już 46 862 minut. W tym samym okresie drugim graczem pod względem ilości spędzonego na parkiecie czasu okazał się Joe Johnson, który na liczniku ma 40 736 minut. To dokładnie 102 godziny i 6 minut mniej niż „Król”, dla którego ta różnica to 1.7 sezonu.

Kolejnemu Dirkowi Nowitzkiemu, który trafił do ligi 5 lat przed LeBronem, do lidera brakuj już 8 228 minut. Dwyane Wade z kolei wybierany był w tym samym drafcie, a ma na swoim koncie aż 9 922 minuty mniej.

Pod względem doświadczenia nad swoimi głównymi rywalami z Oakland LBJ ma więc ogromną przewagę. Stephen Curry i Kevin Durant łącznie we dwóch rozegrali bowiem w NBA 47 516 minut, czyli tylko 654 więcej niż sam lider Cavs.

minuty
James ma już prawie 32 lata. Również w jego przypadku kości, ścięgna i stawy mają swoją datę ważności. Póki co trzyma się rewelacyjnie, ale nie ma co się dziwić Tyronnowi Lue, który deklaruje chęć ograniczenia czasu spędzanego przez niego na boisku w sezonie regularnym. W końcu wszyscy chcieliby, żeby LeBron James grał w tę grę jak najdłużej.

Mateusz Orlicki 

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>