LeBron widzi wszystko – King James królem asyst

LeBron widzi wszystko – King James królem asyst

Share on facebook
Share on twitter
Tak, to on jest jedynym graczem w NBA ze średnią asyst powyżej 10 na mecz! LeBron James nawet w swoim 17. sezonie w lidze potrafi jeszcze czymś zaskoczyć, notując pod tym względem zdecydowanie najlepsze osiągnięcia w karierze.
LeBron James / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Od zawsze było wiadomo, że LeBron James to jeden z najlepszych podających w NBA i mało kto może równać się z jego umiejętnością czytania gry. LBJ jest już jednym z najlepszych strzelców w historii, a do tego ma na koncie kilka legendarnych już zagrań w obronie – w tym pamiętny blok w finałach 2016. Ale w tym sezonie w pełni pokazuje, jak znakomicie potrafi także rozgrywać.

Miał co najmniej 10 asyst w 8 z dotychczasowych 11 meczów Lakers. Jest samodzielnym liderem ligi pod względem średniej (po ostatnim meczu – 23 punkty i 12 asysty przeciwko Warriors – to już średnio 11.1 w każdym spotkaniu), a gdyby to miało się utrzymać, to po raz pierwszy w karierze byłby królem asyst. Wcześniej jego najlepszym wynikiem było 9.1 w sezonie 2017/18, jeszcze w barwach Cleveland Cavaliers.

Umiejętność rozgrywania postanowił wykorzystać trener Frank Vogel, który zrobił z Jamesa pierwszego rozgrywającego drużyny. Przed rokiem piłkę do przodu pchał niemal każdy, począwszy od LeBrona, przez Rajona Rondo, a na Lonzo Ballu kończąc. Teraz? Piłkę przez większość czasu ma w rękach LeBron i nikt w Lakers nie ma z tym żadnego problemu.

Pozwoliło to Anthony’emu Davisowi zostać opcją numer jeden w ataku – LeBron najwięcej asyst zanotował na razie właśnie po podaniach do AD (29). „Jest jednym z najlepszych podających jakich widziałem” – twierdzi trener Vogel i dodaje, że LeBron zawsze jest w stanie dokonać najlepszego wyboru i stworzyć kolegom dogodną sytuację do zdobycia punktów.

Sam zainteresowany niekoniecznie dba o to, czy zostanie królem asyst na koniec sezonu. James twierdzi, że jest w takim momencie kariery, że te indywidualne statystyki niewiele już dla niego znaczą. „Najważniejsze, że daję kolegom szanse na zdobycie punktów” – mówi 34-latek, który może być pierwszym graczem w takim wieku z tak wysoką średnią asyst.

A jak dodaje Rajon Rondo, który o podawaniu wie to i owo, bo przecież sam bywał już królem asyst, to właśnie rola pozostałych kolegów jest w tym wszystkim kluczowa. Wszak to oni muszą trafić do kosza, by podającemu zapisać w statystkach asystę. „To oni zasługują na uznanie” – dodaje więc LeBron, choć trzeba docenić także tego, który często niemal wystawia im punkty na tacy.

Tomek Kordylewski

POLECANE

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?

tagi

W ostatnich dwóch meczach trafił rewelacyjne 13 z 16 trójek, a ostatni mecz poniżej 15 punktów zaliczył 11 listopada. Raymond Cowels jest w świetnej formie, a jego PGE Spójnia zbliża się do miejsca w pierwszej ósemce.
22 / 01 / 2020 16:15

NBA

Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Dopiero co wrócił do gry Kristaps Porzingis, a w Dallas już mają kolejne zmartwienie. We wtorek Mavericks nie dali rady Los Angeles Clippers (było 107:110) i na domiar złego kontuzji doznał Dwight Powell, który najprawdopodobniej zerwał Achillesa.
22 / 01 / 2020 10:19
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30