Legenda nie odpuszcza – Grzegorz Mordzak gra dalej!

Share on facebook
Share on twitter

Jeden z najbardziej znanych weteranów polskich parkietów, 42-letni Grzegorz Mordzak postanowił kontynuować bogatą karierę – zagra swój 5. sezon w barwach pierwszoligowej Pogoni Prudnik.

Grzegorz Mordzak / fot. Oliwer Kubus

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W tym sezonie „Mordziaty” oprócz pełnienia roli kapitana drużyny, jej dobrego ducha, będzie pełnił również funkcję grającego asystenta trenera – poinformował klub z Prudnika, zauważając przy okazji na swoim profilu FB, że ich rozgrywający jest rówieśnikiem Vince’a Cartera, który przecież także nie kończy jeszcze kariery.

W ubiegłym sezonie Grzegorz Mordzak (rocznik 1977) rozegrał 28 spotkań, spędzając na parkiecie średnio aż 29 minut, w tym czasie rzucał 11,3 pkt. na mecz, zbierał 3,6 piłki z tablicy oraz rozdawał po 3,1 asysty.

Bardzo doświadczony zawodnik ma za sobą wiele lat gry także na boiskach ekstraklasy – występował m.in. w Turowie Zgorzelec, Starcie i Asseco Gdynia czy Baskecie Kwidzyn. W Pogonią Prudnik w 1. lidze gra od sezonu 2015/16.

Nasz duży wywiad – wspomnienie z Grzegorzem Mordzakiem znajdziesz TUTAJ >>

RW
POLECANE

Zespół z Gdyni, licząc PLK i EuroCup, przegrał 5 meczów z rzędu, a w ostatnich 4 nie zdobył nawet 70 punktów. Brak drugiego rozgrywającego mocno się teraz odbija na zmęczeniu i grze pozostałych zawodników, jednak – naszym zdaniem – decyzja o zatrudnieniu Armaniego Moore’a ma sens.

tagi