Legia z dobrym otwarciem – 2 wygrane od PLK

Bardzo dobra forma w ataku dała drużynie z Warszawy wygraną 90:80 z GTK Gliwice. Liderem zespołu w decydujących momentach był Łukasz Pacocha.

Łukasz Pacocha (fot. Legionisci.com)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

To wcale nie był łatwy mecz dla Legii. Pierwsza połowa należała wręcz do GTK. Gości z Gliwic, po wyrównanym początku, wygrali II kwartę aż 27:22 i do przerwy prowadzili różnicą 5 oczek.

Po zmianie stron gospodarzom zaczęło tak dobrze iść w ataku, że goście mieli coraz większe problemy z dotrzymaniem Legii kroku. Świetny był doświadczony Łukasz Pacocha, który w samej drugiej połowie miał 17 punktów i 7 asyst. Trafił też 4/5 rzutów z dystansu. Szeroki skład Legi pozwoliła trenerowi Bakunowi ukryć jakoś nieobecność Marcela Wilczka.

Mecz i tak do samego końca był wyrównany. Na niecałe 4 minuty przed końcem Gliwice przegrywały zaledwie 80:83. Ważne punkty dla Legii zdobywali jednak w końcówce Grzegorz Kukiełka, Adam Linowski i Łukasz Wilczek.

Najwięcej punktów dla GTK (19) zdobył Kacper Radwański, a trafił tylko 2/8 rzutów z dystansu. Wszechstronny Marcin Salomonik zanotował 11 punktów, 8 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty.

Stan rywalizacji – 1:0 dla Legii. Drugie spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00, również w Warszawie. Do PLK awansuje zespół, który pierwszy wygra 3 spotkania.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ>>

Trybunał BAT opublikował kolejny wyrok przeciwko Stelmetowi. Z informacji FIBA wynika, że klub z Zielonej Góry jest winien litewskiemu strzelcowi ok. 40 tysięcy euro oraz musi pokryć koszty postępowań w wysokości dalszych 12 tysięcy euro.
22 / 11 / 2019 13:53

Portland zwolnili właśnie Pau Gasola, który po operacji lewej stopy nie był w stanie wrócić do gry. Wszystko wskazuje na to, że będzie to koniec jego niezwykłej kariery. Hiszpan to jeden z najwybitniejszych koszykarzy w historii światowej koszykówki.
21 / 11 / 2019 15:57
Obrona i organizacja gry Jazz w sezonie regularnym imponują, ale wielkich sukcesów z tego raczej nie będzie. Era dominujących centrów minęła bezpowrotnie. Nadszedł czas masy rzutów trzypunktowych i small ballu. Utah Jazz jest jednak zbudowane trochę na przekór dzisiejszym trendom. Czy mają szansę zdobyć mistrzostwo w tym składzie?
21 / 11 / 2019 10:22
Gościem Kamila Chanasa jest Mihailo Uvalin, mistrz Polski i dwukrotnie najlepszy trener PLK, który w ostatnich latach prowadził Stelmet Zielona Góra, Polpak Świecie, Kinga Szczecin i Śląsk Wrocław. Mnóstwo niezwykłych historii z ostatnich lat w polskiej koszykówce!

Choć zespół z Bandirmy tak mocny jak przed rokiem nie jest, to w starciu z Anwilem wciąż będzie faworytem. Patrząc na sytuację w tabeli, to spotkanie może być bardzo ważne w kontekście walki o miejsca 3. i 4 w grupie Ligi Mistrzów.
Już we wtorek podwójne emocje z koszykarską Ligą Mistrzów – najpierw Anwil zagra na wyjeździe z Bandirmą, a następnie Polski Cukier zmierzy się z (także tureckim) zespołem z Ankary. W niedzielę szlagier w NBA – Houston Rockets – Dallas Mavericks.