Legia i Cukier powalczą o Ligę Mistrzów, Anwil w grupie

Share on facebook
Share on twitter

Legia po 48 latach znów spróbuje swoich sił na arenie międzynarodowej. Warszawiacy zagrają w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, z kolei Polski Cukier wystartuje od drugiej, ostatniej rundy. Pewne miejsce w fazie grupowej ma za to mistrz Polski, Anwil Włocławek.

Tane Spasev / fot. P. Kołakowski, legiakosz.com

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Poznaliśmy już zespoły, które wystąpią w nadchodzącym sezonie w kolejnej edycji Ligi Mistrzów w fazie grupowej i w eliminacjach. W tym gronie znajdą się aż 3 polskie drużyny – Anwil Włocławek, Polski Cukier Toruń i Legia Warszawa.

Anwil, z racji zdobycia mistrzostwa Polski, ma zagwarantowane miejsce w fazie grupowej tych rozgrywek. Klub z Kujaw w zeszłym sezonie występował już w Lidze Mistrzów – fazę grupową zakończył z bilansem 4-10.

Po raz kolejny do Ligi Mistrzów spróbuje się dostać Polski Cukier. Tym razem jednak droga będzie znacznie krótsza, bo torunianie rozegrają zaledwie jedną rundę eliminacji (drugą), a nie jak przed rokiem trzy. Wtedy w ostatniej, trzeciej, przegrali z niemieckim Medi Bayreuth.

Twarde Pierniki będą więc miały bardzo dużą szansę na wejście do fazy grupowej. Dzięki rozstawieniu ominą najtrudniejszych rywali, a z grona zespołów biorących udział w pierwszej rundzie, torunianie są w stanie ograć każdego.

W tej grupie znajduje się także Legia Warszawa, która wraca do europejskich pucharów po 48 latach niebytu. Zespół ze stolicy zagra w eliminacjach od pierwszej rundy.

Szanse na awans może wielkie nie są, szczególnie, że w drugiej rundzie czekają giganci, ale to nie oznacza, że Legia z pucharów zrezygnuje. Wiele wskazuje na to, że w przypadku odpadnięcia warszawiacy będą zainteresowani grą w FIBA Europe Cup, czyli pucharze rangę niżej.

W wypowiedzi dla Przeglądu Sportowego prezes Legii, Jarosław Jankowski, powiedział, że Legia musiała także złożyć obietnicę nie brania udziału w konkurencyjnych rozgrywkach (EuroCup, Euroliga) przez najbliższe 5 lat, co było jednym z warunków przyznania warszawiakom dzikiej karty.

Losowanie grup i par eliminacyjnych odbędzie się 4 lipca. Eliminacje z kolei rozpoczną się 17 września, a faza grupowa 8 października.

RW

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

NBA

Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.