Legia niepokonana w pucharze – zwycięstwo w Porto

Z kompletem sześciu zwycięstw zakończyli zmagania w fazie grupowej zawodnicy Legii Warszawa. W środę na wyjeździe wygrali 82:81 po dogrywce z FC Porto. Najlepszym strzelcem zespołu z dorobkiem 14 oczek był Raymond Cowels.
Jure Skifić / fot. FIBA

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Ze spokojną głową mogli podejść do środowego spotkania koszykarze z Warszawy. Sprawę awansu i pierwszego miejsca w grupie załatwili bowiem w poprzednich meczach. Wygrali wszystkie pięć spotkań i zapewnili sobie tym samym najwyższą lokatę w grupie. Starcie z FC Porto można było więc potraktować nieco bardziej na luzie.

Przez trzy kwarty wszystko wyglądało bardzo dobrze. Legioniści do przerwy mieli trzy punkty zaliczki, a w trzeciej kwarcie odskoczyli rywalom nawet na 10 oczek. Przed ostatnią kwartą prowadzili dziewięcioma punktami, lecz wtedy rozluźnienie zdaje się weszło aż za mocno. Porto rozpoczęło bowiem ostatnią odsłonę od zdobycia 11 kolejnych punktów.

Legia przez ponad pięć minut czwartej kwarty nie zdołała z kolei powiększyć swojego dorobku. To spowodowało, że mecz się wyrównał, choć żadna z drużyna nie zdołała potem wykorzystać swoich szans i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej to stołeczna ekipa była minimalnie lepsza, mając też nieco więcej szczęścia po swojej stronie – szczególnie w ostatnich sekundach.

Charlon Kloof spudłował bowiem w ostatniej akcji meczu w niezwykle prostej sytuacji, będąc sam na sam z koszem. Tym samym FC Porto pożegnało się z rozgrywkami. Najlepszym strzelcem Legii był wspomniany Cowels, a po 13 punktów dołożyli Muhammad-Ali Abdur-Rahkman oraz Jure Skifić.. Martwi jednak słaba skuteczność rzutów za trzy (8/25) oraz aż 18 strat.

Łącznie do fazy pucharowej tegorocznej edycji FIBA Europe Cup awansuje 16 zespołów. Legioniści wiedzą już, że zagrają w grupie I, a ich rywalami będą zespoły medi Bayreuth (zwycięzcy grupy A; Niemcy), Parma-Parimatch (drugie miejsce w grupie C; Rosja) oraz ZZ Leiden (drugie miejsce w grupie E; Holandia). Pierwsze mecze zostaną rozegrane już 8 grudnia.

TK

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Był jednym z najlepszych polskich zawodników w tym okienku reprezentacji, pod koszem zachodnich zrobił wiele dobrego. Olek Balcerowski ze swoich występów przeciwko Izraelowi i Niemcom może być zadowolony, a kibice pytają – czemu kadra nie polegała na nim bardziej?
29 / 11 / 2021 12:07
Ważne zwycięstwo zaliczyli we wtorek zawodnicy GKS-u Tychy, którzy na własnym parkiecie wygrali 88:77 z drugą drużyną TBS Śląsk Wrocław. To już ósma wygrana z rzędu tyskiego zespołu, który z bilansem 11-1 jest liderem tabeli 1. ligi.
1 / 12 / 2021 13:09
Ostatnia kolejka Euroligi była jedenastą w trwającym sezonie – oznacza to, że za nami blisko jedna trzecia rundy zasadniczej, można więc powoli pokusić się o pierwsze typowania. Na wyraźnych liderów wyrastają Real Madryt i FC Barcelona, ale za ich plecami tworzy się mała grupa pościgowa. Zawodzą jak na razie obrońcy tytułu – Anadolu Efes Stambuł oraz zawsze groźne i mierzące wysoko CSKA Moskwa.