Legia wygrywa w Dąbrowie – Kowalczyk nie miał rywala

Legia wygrywa w Dąbrowie – Kowalczyk nie miał rywala

Zespół z Warszawy wykorzystał osłabienie MKS-u i wygrał po wyrównanym meczu w Dąbrowie 80:74. Sebastian Kowalczyk zanotował 19 punktów, 10 zbiórek i 5 asyst.

Sebastian Kowalczyk / fot. M/ Bodziachowski, legiakosz.com

Kolekcja Mitchell & Ness – NBA za jakim tęsknisz! >>

Tytułowe słowa „nie miał rywala” można traktować w przenośni, ale i dosłownie – historią ostatnich dni było odejście z MKS-u Treya Davisa. Najlepszy zawodnik zespołu z Dąbrowy twierdzi, że miał do tego prawo na skutek zaległości wobec niego, a z kolei klub uważa, że to gracz był nieprofesjonalny. Tak czy inaczej – trzeba pilnie szukać nowej, pierwszej jedynki.

MKS zaczął piątką z młodym Jakubem Kobelem, ale ponieważ efekty były bardzo złe, przez większość meczu za rozgrywanie odpowiadali gracze z innych pozycji, m.in. Ben Richardson. I choć Legia zaczęła od mocnego uderzenia (prowadziła 13:2, wygrała pierwszą kwartę 28:16), to zespół Jacka Winnickiego jakoś sobie z problemem rozgrywania poradził.

Legia wygrała dzięki większej intensywności i lepszej grze w obronie, ale także jej gra w ataku wyglądała po prostu źle. Tak samo, jak w przypadku MKS-u, dużo było złych decyzji i strat na niegodnym ekstraklasy poziomie. „Jestem zadowolony z wyniku, nie z gry zespołu” – mówił po zeszłej kolejce i wygranej z Krosnem Tane Spasev, teraz wrażenie było podobne.

Graczem meczu był Sebastian Kowalczyk, który zanotował 19 punktów, 10 zbiórek i 5 asyst. Zdominował grę na obwodzie, wymuszał faule jak weteran i pewnie (9/9) trafiał wolne. Do prowadzenia gry można było mieć trochę zarzutów, 5 strat to jednak za dużo. Omar Prewitt dodał swoje 18 punktów z ławki, Mo Soluade był kluczowym graczem, tradycyjnie robiąc wiele ważnych rzeczy, których nie widać w statystykach.

MKS pokazał serce, odrobił straty z początku spotkania i do samego końca był blisko Legii. 15 punktów i 5 asyst miał Bartłomiej Wołoszyn. Clevelandowi Melvinowi (12 pkt.) grało się znacznie ciężej, gdy obrona koncentrowała się głównie na nim. Szymon Łukasiak (13 pkt., 6 zbiórek w 17 minut) pokazał trochę dobrych akcji pod koszem.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

TS

Kolekcja Mitchell & Ness – NBA za jakim tęsknisz! >>
NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.