REDAKCJA

Lekcja basketu – Zastal wysoko przegrał z Chimkami

Lekcja basketu – Zastal wysoko przegrał z Chimkami

Tym razem nie było blisko niespodzianki. Enea Zastal w ramach ligi VTB przegrał w Zielonej Górze z rosyjskimi Chimkami 70:89. Polski zespół ma już jednak pewne miejsce w playoffach.
Janis Berzins, Rolands Freimanis i Łukasz Koszarek / fot. A. Romański, plk.pl

Zastal miał ostatnio bardzo obciążony terminarz i gra bez swojego najważniejszego zawodnika, Geoffreya Groselle’e. Jednak na tak złą grę, jak w pierwszej połowie, trudno znaleźć usprawiedliwienie. Niestety, losy meczu przesądzone były już na początku 2. kwarty, gdy strata do rywala zaczęła sięgać 30 punktów.

Chimki, najsłabsza drużyna Euroligi, straciły kilku sławnych graczy z powodu kłopotów finansowych, a w Zielonej Górze na skutek kontuzji nie zagrał też największy gwiazdor drużyny, Aleksiej Szwied. Rosjanie pokazali jednak głębię składu i przyjemną dla oka jakość zespołowej gry. Dopisywała im też skuteczność, w całym meczu trafili 13/26 (50%) rzutów z dystansu.

Najskuteczniejszym graczem gości był Eric McCollum, z 18 punktami. Rządzący w strefie podkoszowej Jordan Mickey miał 12 punktów i 8 zbiórek, a były gracz NBA, Siergiej Karasiow, trafił 3/4 z dystansu.

Zastal potrafił zbliżyć się jedynie na dystans 17 punktów, ani przez moment nie miał szansy na wygraną. W drugiej połowie szereg udanych akcji w ataku pokazał Adam Smith, który zdobył 17 punktów w 21 minut na parkiecie. Gospodarze w meczu popełnili aż 20 strat.

Zespół z Zielonej Góry jest już pewny miejsca w czołowej ósemce VTB. Z bilansem 13-10 jest obecnie na 6. miejscu. Już w czwartek zagra z Astaną w Kazachstanie swój ostatni mecz rundy zasadniczej.

RW

POLECANE

tagi

Zgryźliwi powiedzieliby, że było to widowisko przeznaczone największym kibicom koszykówki. Przede wszystkim jednak miało duże znaczenie dla obu ekip – wynik meczu może być istotny na koniec sezonu zasadniczego.
8 / 12 / 2022 22:20

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami