Lepiej nie wkurzaj Króla – LeBron pozdrowił Cleveland (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter
Jeden z pracowników Cavs miał odwagę śmiać się z jego nieudanej akcji, a LBJ to usłyszał… Dziesiąte kolejne zwycięstwo na wyjeździe zaliczyli więc w poniedziałek Los Angeles Lakers, ogrywając 115:108 Cleveland Cavaliers. LeBron James tylko w czwartej kwarcie zdobył aż 21 ze swoich 46 punktów.
LeBron James / fot. wikimedia commons

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Kilka tygodni temu witaliśmy nowy rok, ale u LeBrona Jamesa wciąż po staremu. Skrzydłowy w poniedziałek zaliczył swój najlepszy w tym sezonie mecz i przypomniał wszystkim, że cały czas potrafi dominować zupełnie tak jak 5, 10 czy 15 lat temu. W starciu z Cavaliers lider Lakers zapisał na konto najlepsze w trwających rozgrywkach 46 oczek, z czego aż 21 punktów zdobył w ostatniej kwarcie.

LeBron zdominował ostatnie 12 minut meczu – zdobył bowiem nie tylko zdecydowaną większość punktów swojego zespołu (21 z 28), ale też sam miał w czwartej kwarcie więcej oczek niż cała drużyna Cavs (19).  To jasny przekaz, aby Jamesa nigdy nie rozwścieczać, tak jak zrobił to w tym meczu jeden z członków zarządu ekipy z Cleveland.

James spudłował bowiem rzut na koniec trzeciej kwarty, a wtedy jeden z pracowników Cavs – ktoś, kogo LeBron dobrze zna – zbyt mocno i zbyt głośno ucieszył się z tej niecelnej próby. Nie uszło to uwadze skrzydłowego Lakers, który postanowił odpowiedzieć w swoim stylu. „Wiedziałem, że mam jeszcze jedną kwartę przed sobą, a czwarta kwarta to moja ulubiona” – dodał LBJ. 

Był to pierwszy mecz Jamesa w rodzinnym Cleveland od ponad dwóch lat. Na żywo obejrzało go około 2000 widzów zgromadzonych w hali Cavs, którzy na własne oczy mogli przekonać się, że James potrafi dominować w kluczowych momentach meczu jak wciąż mało kto. Sporo kibiców pojawiło się zresztą na miejscu w koszulkach LeBrona, ale nie w barwach Cavaliers, lecz Lakers.

Dla drużyny z Los Angeles to już dziesiąte w tym sezonie zwycięstwo na wyjeździe – podopieczni Franka Vogela jeszcze nie przegrali w obcej hali. Dzięki wygranej utrzymali pierwsze miejsce w konferencji zachodniej. W tej chwili Lakers mają zresztą najlepszy bilans w całej lidze, mogąc pochwalić się liczbą 14 zwycięstw w 18 jak dotychczas rozegranych meczach.

Tomek Kordylewski

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.