Leszno wygrywa – udany debiut Radosława Hyżego

Timeout Polonia w 3. kolejce 1. ligi odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Zespół, który przejął Radosław Hyży, pokonał w piątek Zetkama Doral Nysę Kłodzko 79:64, a bardzo dobrą formą błysnął Kamil Chanas.
Kamil Chanas (fot. Polonia Leszno)

W dwóch pierwszych meczach Polonia rozczarowała, jeśli chodzi o styl i wyniki, ale zmiana trenera – z Dawida Mazura na Radosława Hyżego i tak była dość szokująca. Zespół z Leszna pozytywnie zareagował jednak na trenerską roszadę i pewnie uporał się z, niżej notowaną, drużyną z Kłodzka.

Gwiazdą meczu był Kamil Chanas, który zdobył 23 punkty, notując rewelacyjne 9/11 z gry. Różnicę robił także Hubert Pabian, który skończył mecz z double double – 17 punktów i 11 zbiórek.

Wciąż skuteczności na pierwszoligowych parkietach nie może znaleźć Filip Dylewicz, który tym razem zanotował 3/9 z gry. Wypada jednak zauważyć – w 23 minuty na parkiecie „Dylu” zaliczył aż 15 zbiórek.

Gospodarze pewnie prowadzili od początku spotkania, wygrywając kolejne kwarty. Najwięcej punktów dla drużyny z Kłodzka zdobyli Jarosław Bartkowiak (15) i Jan Malesa. Pełne statystyki z meczu są TUTAJ >>

W następnej kolejce zespół Radosława Hyżego będzie miał znacznie trudniejsze zadanie – zagra mecz wyjazdowy z Biofarmem Basket Poznań.