Lider nie zawodzi – Stelmet wygrał w Radomiu

Główna broń zespołu z Zielonej Góry – mocna obrona na obwodzie na granicy faulu – znów przyniosła efekty. Stelmet Enea BC pewnie pokonał HydroTrucka w Radomiu 86:74. W kluczowych momentach znów świetnie grał Łukasz Koszarek.
Łukasz Koszarek / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Spotkanie miało wyraźnego faworyta, ale w 1. połowie było całkiem wyrównane. Stelmet już od pierwszych posiadań minimalnie prowadził – dzięki przewadze wypracowywanej pod koszem przez Ivicę Radicia. Goście z kolei dostosowali się do wolnego tempa gry radomian i mieli pewne problemy z ich obroną strefową. Dwie trójki trafił jednak Ludde Hakanson i po 1. kwarcie goście prowadzili 22:18.

HydroTruck, grając przeciwko bardzo dobrze broniącemu na obwodzie Stelmetowi, miał problemy z konstruowaniem ataku, opartego tradycyjnie o rzuty za 3 punkty. Tym razem fajny impuls dali jednak rezerwowi. Świetne wejście Artura Mielczarka (10 pkt. w drugiej kwarcie) pozwoliło być naprawdę blisko silnego rywala, mimo generalnie kulejącego ataku. Do przerwy Stelmet prowadził 40:35.

Po przerwie gospodarze mieli kilka świetnych minut w ofensywie – zaczęły wpadać trójki, Rod Camphor (25 pkt. w meczu) co chwilę ogrywał Hakansona, sporo pożytecznych rzeczy robił też waleczny Marcin Piechowicz. HydroTruck wyszedł nawet na prowadzenie 50:41.

Stelmet w odpowiedzi poprawił obronę, a ciężar gry w ataku – z efektami – wzięli na siebie weterani: Tony Meier (17 pkt.) i Łukasz Koszarek (11 pkt. w 13 minut, 3/3 z dystansu). Dzięki nim, po 30 minutach goście prowadzili już dość wyraźnie 61:52.

Czwarta kwarta to kontrola Stelmetu, który broniąc na pograniczu faulu, mądrze korzystał z liberalnej linii sędziowania. Radomianie mieli za mało opcji w ataku, aby odrobić straty. Adrian Bogucki zbyt wyraźnie przegrywał też pod koszem pojedynki z wysokimi z Zielonej Góry. Trójki znów trafiali Meier i Koszarek, a przewaga już do końca trzymała się na poziomie ok. 10 oczek.

Stelmet z bilansem 18-3 pozostaje samodzielnym liderem PLK. HydroTruck (9-13) jest coraz dalej od marzeń o playoff.